This image released courtesy of Misty Robotics shows Misty, a programmable personal robot, in December 2020 in Boulder, Colorado. - The 2021 Consumer Electronics Show kicked off on January 11, 2021 as a virtual event, aiming to showcase technology innovations from around the world in an event forced by the pandemic to go online. Robots which helped people survive and stay safe during over the past year are touting their value at the tech industry's annual extravaganza after a pandemic which has given fresh momentum to the robotics sector. The Consumer Electronics Show, which is being held online this year due to the global crisis, includes robots which for many people have become "heroes" of the coronavirus pandemic. (Photo by Allison Moulton / MISTY ROBOTICS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / MISTY ROBOTICS / ALLISON MOULTON" - NO MARKETING - NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS / TO GO WITH AFP STORY by Rob LEVER, "Pandemic
East News, ALLISON MOULTON
Autor Kamila Jeziorska - 26 Stycznia 2021

Pandemia załatwiła sprawę, już niedługo do masowej produkcji wchodzi imitujący człowieka robot. Będzie nazywała się Sophia

Sophia to humanoidalny robot, który może okazać się niezastąpiony w dobie pandemii koronawirusa. Jego twórcy planują masową sprzedaż właśnie w trakcie jej trwania. Co więcej, już niedługo możemy spotkać go na sklepowych półkach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym dokładnie będzie Sophia
  • Jakie funkcje będzie zawierać
  • W jaki sposób została zbudowana

Sophia zrewolucjonizuje rynek?

Potrzeba matką wynalazku - głosi stare polskie porzekadło i nie inaczej jest w przypadku pandemii koronawirusa, która zmusiła naukowców do poszukiwania kolejnych odpowiedzi. Okazało się także, że ludziom po prostu doskwiera samotność, a wielu z nich boi się wyjść z domu w obawie o swoje zdrowie.

W związku z tym firma Hanson Robotics postanowiła iść za ciosem i stworzyła humanoidalnego robota o imieniu Sophia. Koncern jest wyjątkowo pewny tego, że Sophia nie zawiedzie, bo sprzedaż robotów planują już na czas pandemii.

Wirtualna Polska informuje, że Sophia została zaprezentowana już wcześniej, bo w 2016 r. Wówczas humanoidalny robot wzbudził duże zainteresowanie, jednakże firma odwlekała wdrożenie sprzedaży.

Sophię będzie można kupić w czterech modelach. Jedna z nich będzie potrafiła się komunikować oraz zapewniać odpowiednią terapię. W ogólnym rozrachunku ma pozytywnie oddziaływać na bodźce społeczne. Co jeszcze czeka nas w związku z nowym wynalazkiem?

Sophia wkrótce w sprzedaży

Sophia będzie mogła stać się towarzyszem ze względu na wmontowaną sztuczną inteligencję. Robot będzie umiał rozpoznawać głos oraz wizualnie przetwarzać dane. Co więcej, wyposażony zostanie w system rozpoznawania twarzy.

"Sophia, której wygląd był wzorowany na Audrey Hepburn, potrafi naśladować wiele ludzkich zachowań i uczyć się nowych. Odwzorowuje ludzką mimikę oraz gesty. Jest w stanie prowadzić proste rozmowy. To pierwszy robot na świecie posiadający obywatelstwo państwa, w tym przypadku Arabii Saudyjskiej" - pisze WP.

Twórcy humanoidalnego robota podkreślają, że to właśnie teraz jest czas na automatyzację w społeczeństwie i wprowadzanie robotów jako przyjaciół ludzi. Zdaniem prezesa firmy, roboty będą stanowiły odpowiedź na lęk i samotność, których większość ludzi boi się ze względu na coraz częstsze ich występowanie w życiu.

Sophia wzbudza ogromne zainteresowanie, jednakże roboty coraz częściej egzystują w ludzkiej rzeczywistości. Z przykładem robota-przyjaciela mieliśmy okazję spotkać się w jednej z części filmów o Rockym Balboa. Zatem nic dziwnego, że kilkadziesiąt lat później świat udoskonala roboty i dodaje im kolejnych funkcji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News