BiznesINFO.pl
Rossmann otwiera 1500 drogerię w Polsce

wikimedia/Henryk Borawski

Ekspansja Rossmann się rozpędza. Niemiecka drogeria zdobywa polski rynek

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Podczas gdy część sklepów wskutek pandemii się zwija, Rossmann się rozwija. Świadczy o tym fakt, że w Wigilię Walentynek zostanie otwarta 1500 drogeria sieci w Polsce. Adres najnowszej placówki pokazuje, że historia Rossmanna w naszym kraju zatoczyła koło

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie będzie mieścić się 1500 placówka Rosmanna w Polsce

  • Z czego jest dumny prezes sieci

  • Co będzie można kupić taniej z okazji Walentynek

Rossmann z 1500 placówką

Pandemia to niestety czas, gdy przychodzi nam informować głównie o kłopotach czy upadkach sklepów. Cieszy fakt, że dziś możemy informować nie o upadającym, a wciąż rozpędzającym się biznesie. Chodzi o Rossmanna, który w sobotę otworzy swoją już 1500 drogerię w Polsce. Placówka ta mieścić się będzie w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

Można powiedzieć, że tym samym historia sieci zatoczyła w naszym kraju koło. Dlaczego? Otóż pierwsza sklep pod szyldem Rossmanna został otwarty w maju 1993 roku na ulicy... Piotrkowskiej.

– Czasami słyszę, że Rossmann jest już na każdym rogu. Pobrzmiewa w tym pewne niedowierzanie, ciekawość: jak wy to robicie? Okres pandemii wykorzystaliśmy na rozwój: udało się nam zrealizować plan otwarć i przyspieszyć inwestycje w oczekiwane przez klientów jeszcze bardziej bezpieczne formy zakupów jak kasy samoobsługowe czy funkcja Rossmann GO – wyjaśnia prezes Rossmann SDP Marek Marusza, cytowany w komunikacie zamieszczonym na stronie sieci.

Marusza nie ukrywa, że jest dumny z faktu, iż mimo pandemii sieci udało się utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia, a także wynagrodzeń.

12 tys. produktów, za które zapłacisz nawet bez kasy samoobsługowej

W najnowszej 1500. drogerii klienci mają mieć do wyboru 12 tys. produktów, wyselekcjonowanych zgodnie ze światowymi trendami w atrakcyjnych cenach.

- Do dyspozycji są kasy samoobsługowe, posiadacze naszej aplikacji mogą tez skorzystać z Rossmann GO, czyli samodzielnego skanowania produktów za pomocą własnego telefonu i płacenia online (podpiętą do telefonu kartą, blikiem czy przelewem) – czytamy w komunikacie Rossmanna, podkreślając, że na pierwszych klientów czekają dodatkowe atrakcje.

Z danych zamieszczonych przez sieć wynika, że posiada prawie 19 tys. pracowników, a jej obroty kształtują się na poziomie blisko 10,5 mld zł. W samym województwie łódzkim pracuje ponad 3 tys. osób, a otwarta w sobotę placówka będzie 109 w województwie i 49 w Łodzi.

W Polsce Rossmann funkcjonuje od blisko 28 lat, zaś na świecie od 1972 roku, co oznacza, że w przyszłym roku będzie świętować okrągły jubileusz 50-lecia istnienia. Przypomnijmy, że sieć została założona przez Dirka Rossmanna. Poza Polską i Niemcami sieć funkcjonuje również m.in. w Czechach, Albanii, czy na Węgrzech.

Walentynkowe promocje

1500 drogeria w Polsce zostanie otwarta w Wigilię Walentynek. Z okazji Dnia Zakochanych Rossmann przygotował liczne promocje. Jak podaje Gazeta.pl, taniej będzie można kupić m.in. wodę toaletową Calvin Klein Euphoria Endless (125 ml), za którą trzeba będzie zapłacić 99,99 zł a nie jak zwykle 249,99 zł, czy zapach dla mężczyzn Hugo Boss Dark Blue (75 ml), który kosztować będzie 114,99 zł, podczas gdy standardowa cena to 189,99 zł.

Walentynkowe promocje mają potrwać do poniedziałku 15 lutego.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >