Radio ZET ma już 30 lat
Wikimedia/Eurozet
Autor Radosław Święcki - 29 Września 2020

30 lat nadawania, dziś zna je każdy. Radio ZET obchodzi 30. urodziny

Jedna z najpopularniejszych rozgłośni radiowych świętuje dziś 30 urodziny. To właśnie w Radiu ZET swoje dziennikarskie kariery rozpoczęli m.in. Justyna Pochanke, Jarosław Kuźniar czy Krzysztof Skowroński. Rozgłośnia jako pierwsza wprowadziła na antenę śniadania z politykami, czy informacje dla kierowców.

Radio ZET ma 30 lat

28 września 1990 rozpoczęło nadawanie Radio ZET (w początkowym okresie nazywało się Radio Gazeta). Twórcą rozgłośni był zmarły w 1995 roku dziennikarz Andrzej Woyciechowski. W pierwszym zespole “Zetki” znaleźli się popularni do dziś dziennikarze i prezenterzy jak m.in. Janusz Weiss, Krzysztof Skowroński, Andrzej Morozowski, Szymon Majewski, Wojciech Jagielski, Małgorzata Łaszcz, czy Marzena Chełminiak. W późniejszych latach w rozgłośni pracowali również m.in. Monika Olejnik, Konrad Piasecki, Justyna Pochanke, Jarosław Kuźniar czy Jacek Żakowski.

500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczeniaCzytaj dalej

Warto podkreślić, że Radio ZET jako pierwsze wprowadziło na antenę poranne wywiady z politykami przeprowadzane na żywo. Pierwszym “Gościem Radia ZET” był prof. Leszek Balcerowicz (z okazji 30 urodzin rozgłośni został zaproszony do dzisiejszego wydania audycji). Później na antenie pojawiły się niedzielne śniadania z politykami (“Śniadanie z Radiem ZET”, zastąpione po latach przez “7 dzień tygodnia”), w których przedstawiciele różnych partii w nieformalnej atmosferze komentowali wydarzenia mijającego tygodnia. Format ten został później podchwycone przez inne stacje radiowe i telewizyjne. “Zetka” jako pierwsza wprowadziła również informacje dla kierowców, a także “Czerwony telefon”, pod którym słuchacze mogli zostawiać ważne informacje, weryfikowane następnie przez dziennikarzy. Jak przypominają Wirtualne Media to właśnie dzięki temu rozgłośnia jako pierwsza poinformowała o zabójstwie byłego komendanta głównego policji gen. Marka Papały w czerwcu 1998 roku. Radio ZET jako pierwsze rozpoczęło również nadawanie codziennej listy przebojów (w początkowym okresie była to “Komputerowa lista przebojów”, zastąpiona później przez “Czystą listę”, obecnie audycja ma klasyczną nazwę “Lista Przebojów Radia ZET”).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Unia Europejska chce zrezygnować z eurocentów. Czy to dobry pomysł?Unia Europejska chce zrezygnować z eurocentów. Czy to dobry pomysł?Czytaj dalej

Tuż za RMF FM

Od lat Radio ZET zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej słuchanych rozgłośni radiowych w Polsce (wyprzedza ją również świętujące w tym roku 30-lecie istnienia RMF FM). Obecna średnia słuchalność rozgłośni wynosi ok. 12 proc.

Z okazji 30 urodzin życzymy Radiu ZET co najmniej 100 lat nadawania i jak największej liczby słuchaczy do których sami się zaliczamy.

Tusk kpi z Trumpa. Między Donaldami spore napięcieTusk kpi z Trumpa. Między Donaldami spore napięcieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News