Fot. Jakub Kaminski/East News, 04.01.2021. Tabliczka na siedzibie radia 357. 5 stycznia o godz. 6.30 ma ruszyc Radio 357.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 5 Stycznia 2021

Radio 357 już nadaje. Fani starej dobrej "Trójki" mają powody do radości

Radio 357 to nowa rozgłośnia tworzona głównie przez dziennikarzy starej "Trójki". Fani mogą być zachwyceni, bowiem na liście znalazły się świetne nazwiska z branży i ulubione głosy Polaków. Radio 357 już nadaje, a wszyscy powinni nastawić swoje odbiorniki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie możesz posłuchać Radia 357
  • Kogo usłyszymy na antenie
  • Jak do sprawy podchodzą twórcy Radia 357

Radio 357 już nadaje

Radio 357 to nowa rozgłośnia na radiowej mapie Polski, a jej gospodarzami zostaną byli dziennikarze "Trójki". Rozgłośnia wystartowała już 5 stycznie o godz.: 6:30, a pierwsza audycja nazywa się "Ranek". Prowadzący Marcin Łukawski przywitał słuchaczy słowami "Zaczyna się Radio 357".

Nazwa rozgłośni nawiązuje do "najlepszego radiowego adresu", czyli "Trójki", o której tak niegdyś mówili dziennikarze. Onet informuje, że na razie Radia 357 możemy posłuchać w Open FM oraz na WP Pilot. Kogo jeszcze usłyszymy na antenie?

"Prezesem spółki nadającej radio został Paweł Sołtys. W zespole są również: Tomasz Michniewicz, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska" - informuje portal. W Radiu 357 nie zabraknie niezastąpionego Marka Niedźwieckiego i Kuby Strzyczkowskiego.

Polacy masowo rezygnują z PPK. Rząd wpadł na pomysł jak zapisać nas na siłęPolacy masowo rezygnują z PPK. Rząd wpadł na pomysł jak zapisać nas na siłęCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Marek Niedźwiecki rozstał się z "Trójką" za sprawą skandalu związanego z unieważnieniem jego z notowań list przebojów. Wszystko przez to, że ówczesne zestawienie wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż twój". Wokalista w utworze skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za wizytę na cmentarzu w dobie pandemii COVID-19 podczas, gdy inni obywatele nie mieli takiej możliwości.

Radio 357 i nazwiska "Trójki

Radio 357 to konkurencyjna dla Radia Nowy Świat rozgłośnia. Onet przypomina o tym, że Radio Nowy Świat także tworzone jest przez byłych pracowników "Trójki", a w składzie znajdziemy m.in.: Wojciecha Manna.

Patrycja Macjon z Radia Nowy Świat opublikowała informację o tym, że między twórcami jej rozgłośni a Radia 357. - Życzę, żeby spełniły się wszystkie marzenia Radia 357 - skwitował start Radia 357 Wojciech Mann.

Czym zatem będzie kusić słuchaczy Radio 357? - Przede wszystkim otworzymy się na młodszą muzykę: pojawi się elektronika, hip-hop, ciekawe brzmienia z różnych gatunków spoza mainstreamu. Internet zresztą narzuca odmłodzenie, choćby przez formę podcastów, interakcji ze słuchaczami. Rozluźnimy krawat. Nie stanie się to od zaraz, bo do "odmłodzenia" musimy przywyknąć sami, oraz przekonać słuchaczy, ale się stanie - mówi Wirtualnym Mediom Katarzyna Pruchnicka.

"Gazeta Wyborcza" przypomina, że na razie na antenie Radia 357 nie usłyszymy serwisów informacyjnych, sportowych i publicystyki. "Mają się pojawić na antenie po przekroczeniu progu 485 tys. zł miesięcznych wpłat" - informuje dziennik.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News