BiznesINFO.pl
Przylot do Polski jest od czwartku (13.08) możliwy dla obywateli kolejnych kilku krajów.

Pixabay

MSWiA uaktualniło listę krajów, których obywatele wlecą do Polski. Jest sporo zmian

13 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

MSWiA dokonało aktualizacji listy państw, których obywatele mają zezwolenie na przylot do Polski. Lista została poszerzona o Gruzję, Japonię, Kanadę, Nową Zelandię, Tajlandię, Koreę Południową, Tunezję oraz Australię. Specjalne zezwolenie na przylot do Po

Obywatele kolejnych krajów uzyskali zezwolenie na przylot do Polski

Jak donosi Puls Biznesu, w czwartek (13.08) zaczęła obowiązywać nowela rozporządzenia MSWiA rozszerzająca katalog państw, których obywatele mają zezwolenie na przylot do Polski. Do listy dopisano Gruzję, Japonię, Kanadę, Nową Zelandię, Tajlandię, Koreę Południową. Na przylot do Polski zezwala się także osobom z prawem pobytu na terytorium tych państw. Według Straży Granicznej nie oznacza to jednak, że osoby przyjeżdżające do Polski z tych krajów w każdym wypadku zwolnione będą z kwarantanny. Polacy przyjeżdżający do kraju mają zezwolenie na przylot niezależnie od kraju, z którego wracają. Prawo do wjazdu na teren Polski mają także osoby przekraczające granicę na podstawie wizy krajowej w celu repatriacji oraz wizy do Polski jako członkowie najbliższej rodziny repatriantów. 

Przylot do Polski możliwy będzie także dla zawodników i dziennikarzy sportowych

Jak podaje Puls Biznesu, odstępstwa od rygorystycznych przepisów przewidziano dla zawodników sportowych, którzy odwiedzają Polskę w związku z udziałem w międzynarodowych zawodach sportowych w randze mistrzowskiej, które organizuje międzynarodowa federacja sportowa działająca w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim albo inna organizacja uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, bądź też inna międzynarodowa organizacja sportowa o zasięgu kontynentalnym, która przynależy do takiej federacji. Podobne prawo przysługuje członkom sztabu szkoleniowego, lekarzom, fizjoterapeutom oraz sędziom przybywającym do Polski w tym samym celu oraz akredytowanym na zawody sportowe dziennikarzom. Dziennikarze muszą jednak przedstawić Straży Granicznej odpowiednią dokumentację poświadczającą odbycie się zawodów, ich termin oraz charakter uczestnictwa w wydarzeniu.

<

Tagi:

MSWiALOT

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >
Mecz Polska-Francja kiedy i gdzie obejrzeć? Foto: kadr z meczu reprezentacji Polski na Mundialu 2022, TVP Sport

Polska i Świat

Wiemy ile zarobili piłkarze na mistrzostwach świata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W urzędzie w Poznaniu jest zimno. Lewica skierowała pismo do PIP

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP znów przeszły same siebie. Manipulatorski pasek uderzył w Donalda Tuska

Polska i Świat

PiS znacznie zwiększy dofinansowanie dla TVP

Czytaj więcej >