BiznesINFO.pl
Przerwa techniczna w weekend

Marek Bazak/East News

Przerwy techniczne w 6 bankach. Klienci potrzebują gotówki

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Przerwa techniczna może poważnie pokrzyżować finansowe plany w najbliższy weekend. Tym razem prace modernizacyjne przeprowadzi aż 6 dużych banków. Większość klientów powinna zaopatrzyć się w gotówkę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które banki organizują w ten weekend prace serwisowe

  • Dla których klientów przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Na jakie trudności powinni przygotować się użytkownicy

Przerwa techniczna w piątek

Weekendowa przerwa techniczna to już niemal tradycja w bankach obecnych na polskim rynku. Już w piątek 12 marca prace serwisowe przeprowadzi Alior Bank. Portal bankier.pl donosi, że aktualizacja systemu rozpocznie się o godzinie 19:00. Przerwa techniczna, w trakcie której klienci nie będą mogli korzystać z profilu inwestycyjnego, ma zakończyć się ok. 23:00.  

Również w piątek prace serwisowe organizuje Bank Polskiej Spółdzielczości. Między godziną 22:00 a 23:00 użytkownicy mogą napotkać na trudności z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej. Piątkowe utrudnienia w dwóch bankach mogą objąć ponad 5 mln klientów.

Przerwa techniczna w sobotę i niedzielę

Z kolei na sobotę prace modernizacyjne zaplanował mBank. Przerwa techniczna ma potrwać od godziny 8:00 do 14:00. Przez sześć godzin użytkownicy nie będą mogli korzystać z systemu eMakler. To już drugi weekend z rzędu, kiedy mBank przeprowadza weekendowe prace serwisowe. W tym tygodniu przerwa techniczna może mieć związek z awarią, która dotknęła eMakler we wtorek 9 marca.

Na utrudnienia powinni przygotować się również klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo, których jest w sumie ponad 11 mln. Przerwa techniczna została zaplanowana między północą w sobotę (13 marca) a 12:00 w niedzielę (14 marca). W tym czasie nie będzie dostępna bankowość internetowa i telefoniczna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Co więcej, dodatkowa przerwa techniczna w PKO i Inteligo będzie miała miejsce między północą w sobotę a 6:00 w niedzielę. W tym czasie klienci mogą napotkać trudność w korzystaniu z aplikacji mobilnej IKO, iPKO Biznes mobile oraz przy płatnościach zbliżeniowych z IKO.

Z kolei między 6:00 a 12:00 aktywności za pomocą aplikacji będą ograniczone wyłącznie do wypłacania pieniędzy z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych oraz online. Warto jednak zwrócić uwagę, że będzie można finalizować transakcje tyko przy użyciu kodu Blik, ponieważ płatności zbliżeniowe zostaną czasowo wyłączone.

Nocna przerwa techniczna z soboty na niedzielę czeka także na osoby, które posiadają konto w ING Banku Śląskim. Między północą a 5:30 klienci mogą mieć trudności w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów. Bank ostrzega, że problemy pojawią się także w płatnościach Blik, „Płać z ING” i kartami w internecie.

Co więcej, wyłączona zostanie usługa wymiany walut w kantorze i przelewów ekspresowych. Czasowo może nie działać także system bankowości internetowej i mobilnej zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, których według raportu prnews.pl jest łącznie 4,7 mln.

Przerwa techniczna dotknie również użytkowników banku Pekao. Prace serwisowe zostały zaplanowane w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miedzy 1:00 a 4:00 klienci nie będą mieli dostępu do aplikacji mobilnej i usług maklerskich.

Pekao przekazuje, że czasowo zostaną wyłączone również płatności kartami debetowymi. Każdy z ponad 5,7 mln klientów powinien zaopatrzyć się w gotówkę, jeśli planuje jakiekolwiek transakcje.

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >