Przedszkola mogą wznowić działalność od 6 maja. Nie wszyscy jednak zdecydują się je otworzyć
Flickr/Greenpeace Polska
Autor Radosław Święcki - 29 Kwietnia 2020

Żłobki i przedszkola od 6 maja, ale duże polskie miasto mówi "nie". Prezydent porównuje do szaleństwa

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę, że od 6 maja organy prowadzące będą miały możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Na otwarcie tych placówek na pewno nie zgodzą się władze Poznania. Według prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka powrót do normalnej działalności żłobków i przedszkoli byłby dziś szaleństwem.

Przedszkola nie wszędzie powrócą

Premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowski ogłosił tzw. drugą falę odmrażania polskiej gospodarki. Od 4 maja zostaną otwarte obiekty noclegowe i hotele, a także sklepy mieszczące się w galeriach handlowych. Z kolei od 6 maja będą mogły wznowić działalność żłobki i przedszkola. Decyzja w tej sprawie należeć jednak będzie do ich organów prowadzących, czyli do samorządów.

Sekielski przed wyborami może wywołać zamieszanie. Datę ujawni za kilka dniSekielski przed wyborami może wywołać zamieszanie. Datę ujawni za kilka dniCzytaj dalej

Wiadomo już, że na otwarcie żłobków i przedszkoli nie zgodzą się władze Poznania, o czym poinformował w środę prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

- Nie wyobrażam sobie, że my puszczamy to wszystko na żywioł, pozwalamy na to, by od 6 maja żłobki i przedszkola działały w normalnym zakresie – mówi cytowany przez Polską Agencję Prasową prezydent Poznania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

- To, że premier wydaje taki komunikat nie oznacza, że my wrócimy do normalnej działalności żłobków i przedszkoli, bo to byłoby w mojej ocenie szaleństwem. Mamy jakieś komunikaty, żeby nosić maski - przecież dzieci w przedszkolach nie będą nosiły masek, bo to niemożliwe – dodał.

Prezydent stolicy Wielkopolski zwrócił uwagę, że przed otwarciem żłobków i przedszkoli należy zapewnić bezpieczeństwo personelowi tych placówek, potrzebny jest również sposób na bezpieczne dowożenie i odbieranie dzieci.

Jaśkowiak zapowiedział konsultację z lekarzami i wypracowanie mechanizmów, które pozwolą na ochronę osób zajmujących się dziećmi w żłobkach i przedszkolach.

GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemiiGW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja policji, na miejscu 10 radiowozów. Znaleziono ciało młodego mężczyzny. Co się stało?
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News