BiznesINFO.pl
Raty wzrosną o 200 zł?

Biznes info

Program "Czyste Powietrze" nadal czeka na wnioski. Możesz dostać nawet 69 tys. zł

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Program "Czyste Powietrze" ma za zadanie zwalczanie smogu w polskim powietrzu i polega na dofinansowaniu inwestycji w termomodernizację domu. W zależności od poziomu dofinansowania można liczyć na 30 tys. zł, 37 tys. zł albo 69 tys. zł.

"Czyste Powietrze" działa od 2018 r. i od tego czasu wpłynęło już 441 tys. wniosków o dotację, a 371 tys. osób doczekało się odpisania umów na dotację. W Polsce wciąż wiele domów wymaga odpowiedniej termomodernizacji, która pomoże nie tylko poprawić jakość polskiego powietrza, ale pozwoli także zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy właścicielom domów.

Czyste Powietrze i kredyt bankowy

Wymiana nieefektywnych kotłów na paliwa stałe może spowodować znacznie obniżenie kosztów ogrzewania. Przy obecnych cenach węgla skorzystanie z programu "Czyste Powietrze" jest jeszcze bardziej opłacalne, niż w latach ubiegłych. Drożeje również gaz, ropa oraz pellet, dlatego warto zastanowić się nad montażem np. pompy ciepła.

Pompa ciepła jest inwestycją kosztowną, ale w dłuższej perspektywie pozwalająca oszczędzać rocznie do kilku tysięcy złotych na ogrzewaniu rocznie. Jeżeli koszt zakupu pompy ciepła przerasta nasze możliwości finansowe, to możemy skorzystać z opcji jej kredytowania, a część kredytu będziemy mogli spłacić dzięki rządowemu dofinansowaniu.

Na stronie internetowej programu "Czyste Powietrze" znajduje się lista banków, gdzie o kredyt na taką inwestycję można się ubiegać. Program przewiduje nie tylko wymianę źródła ogrzewania, ale również wymianę stolarki okiennej i ocieplenie budynków.

Tagi:

dofinansowanie

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

PGNiG odpiera zarzuty Newsweeka. Zarzuca podawanie nieprawdziwych danych

Czytaj więcej >
Pixnio

Energetyka

Od dzisiaj obowiązuje całkowity zakaz importu rosyjskiego węgla do Unii Europejskiej

Czytaj więcej >

Energetyka

Rząd ogłosił, że węgla będzie jeszcze więcej. Import będzie zwiększony

Czytaj więcej >
Odkrycie w Norwegii

Energetyka

Norwegia zamierza ograniczyć eksport energii. Dla Europy to fatalne wieści

Czytaj więcej >

Energetyka

Orlen wkracza na rynek węgierski. Chociaż jeszcze się to nie stało, to już pojawia się wiele wątpliwości

Czytaj więcej >
pieniądze

Energetyka

Polacy kupują pompy ciepła jak najęci. Wzrosty sprzedaży są największe w Europie

Czytaj więcej >