BiznesINFO.pl

Piotr Molecki/East News

Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą organizację III Igrzysk Europejskich Kraków 2023

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

Andrzej Duda podpisał ustawę umożliwiającą organizację III Igrzysk Europejskich Kraków 2023, których gospodarzem zostały Miasto Kraków, Województwo Małopolskie oraz Województwo Śląskie. Informację przekazała w piątek (17.12) kancelaria prezydenta.

Ustawa wprowadza rozwiązania prawne, mające zapewnić efektywne działanie organizatorów w zakresie sprawnego przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia Igrzysk.

– Nie tylko przyjadą do nas najznamienitsi sportowcy, ale dzięki Igrzyskom i tej ustawie, wiele obiektów sportowych i komunikacyjnych zostanie zmodernizowanych – podkreślił Andrzej Duda podczas uroczystego podpisania ustawy. Wskazał, że tak samo ważne, jak fakt, że w Polsce odbędzie się ważne i wielkie wydarzenia sportowe, jest to, iż na mocy zawartych w podpisanej ustawie przepisów będzie się odbywać modernizacja obiektów sportowych, które będą później użytkować polscy sportowcy i gościć będą kolejne imprezy.

160 mln zł na igrzyska

Igrzyska Europejskie mają się odbyć w Krakowie i w województwie małopolskim od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku.

W celu przygotowania i przeprowadzenia Igrzysk Europejskich województwo małopolskie ma utworzyć spółkę celową, która ma wykonywać, koordynować i nadzorować przygotowania do imprezy. Decyzja o założeniu spółki została już podjęta w kwietniu przez samorządowców z Małopolski. Wszystkie niezbędne dokumenty są złożone w sądzie rejestrowym. Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczony na dotacje dla spółki celowej będący skutkiem finansowym ustawy wyniesie w sumie 160 mln zł. Za rok 2021 do dyspozycji spółki zostanie przekazane do 103 mln, w 2022 - do 47 mln, natomiast w 2023 - do 10 mln złotych.

Tagi:

KrakówAndrzej Duda

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gliński komentuje wypowiedź Tuska dotyczącą reparacji od Niemiec: ”Tak odpowiada menel”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Elon Musk rekrutuje do swojej gigafabryki pod Berlinem. Wiemy ile można zarobić
Czytaj więcej >
Joanna Leja

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl , money.pl i wroclaw.pl . Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]