Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Premiera iPhone 12 – cena, wygląd, specyfikacja techniczna
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 22.03.2022 08:31

Premiera iPhone 12 – cena, wygląd, specyfikacja techniczna

Premiera iPhone 12
Canva

iPhone 12 – cena i premiera w Polsce

Apple udostępnia najnowszy model iPhonów corocznie w październiku, miesiąc po wprowadzeniu aktualizacji systemu iOS. Premiera w 2020 roku stała pod znakiem zapytania w związku z pandemią koronawirusa, jednak kilka dni temu ogłoszono, że model zaprezentowany zostanie podczas konferencji 13 października. Kilka dni później telefon trafi do sprzedaży również w Polsce.

Cena iPhone 12 nie jest jeszcze znana, gdyż Apple utrzymuje w tajemnicy wszystkie informacje aż do oficjalnej daty premiery. Spodziewana cena nie będzie różnić się bardzo od iPhone 11, gdyż tym razem zrezygnowano ze standardowych dotąd akcesoriów.

Po raz pierwszy do nowego modelu iPhone nie będą dołączone słuchawki ani ładowarka. Umieszczenie w telefonie anten i kompatybilność 5G podnosi cenę produkcji, natomiast brak akcesoriów pozwoli zmniejszyć wielkość pudełek i rozprowadzić więcej telefonów w mniejszej ilości przesyłek.

iPhone 12 a bezpieczeństwo

W najnowszej wersji systemu iOS Apple wprowadził nową formę zabezpieczeń, którą testowali już wcześniej. Funkcja USB Restricted Mode blokuje jakikolwiek przesyłanie danych przez złącze Lightning, jeżeli urządzenie nie było po ostatni raz odblokowane wcześniej niż w ciągu ostatnich siedmiu dni. Kabel służy zatem wyłącznie do ładowania urządzenia.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Apple to już standard. Metoda polega na konieczności weryfikowania tożsamości za pomocą sześciocyfrowego kodu za każdym razem, gdy Apple ID i hasło wprowadzane są na nowym urządzeniu. Zawsze warto pomyśleć o dodatkowej ochronie i zainstalować w iPhonie rozszerzenie VPN, które chroni telefon przez Wi-Fi, LTE/4G, 3G i wszystkie mobilne nośniki danych.

iPhone 12 – wygląd i specyfikacja techniczna

iPhone 12 ma być dostępny w dwóch modelach: 5,4-calowy i 6,1-calowy. iPhone 12 w wersji podstawowej ma być małym modelem z ekranem OLED i wyświetlaczem Super Retina. Będzie miał 4 GB pamięci RAM, 128 lub 256 GB pamięci, aluminiową obudowę, procesor A14, baterię 2227 mAh, układ obsługujący 5G i podwójny obiektyw aparatu z tyłu. Jak dotąd określenie „mini” używane było przez Apple wyłącznie w odniesieniu do iPadów, tym razem niewykluczone, że najnowszy model  z uwagi na parametry nazywać się będzie właśnie iPhone 12 mini.

Drugi model - iPhone 12 Max również zostanie wyposażony w ekran OLED i wyświetlacz Super Retina, ale w tym przypadku 6,1-calowy – czyli taki sam rozmiar jak obecny iPhone 11. Model ma mieć nieco wydajniejszą baterię niż iPhone 12 - 2,775 mAh. iPhone 12 Max będzie miał – tak jak mniejsza wersja - 4 GB pamięci RAM, aluminiową obudowę, procesor A14, obsługę 5G i podwójną kamerę tylną.

Dodatkowo pojawić się mają www.mediaexpert.pl dwa modele Pro. Pierwszy z nich o 6,1-calowym ekranie OLED i z wyświetlaczem Super Retina XDR wyposażony będzie w ProMotion, funkcję, która umożliwi szybsze odświeżanie ekranu i baterię 2815 mAh.

iPhone 12 Pro ma zostać wyposażony w 6 GB pamięci RAM, opcję przechowywania 128 GB, 256 GB i 512 GB. Wykonany będzie ze stali i ma posiadać procesor A14, łączność 5G, aparat z potrójnym obiektywem i czujnik LiDAR iPada Pro. Największy telefon w rodzinie iPhone 12 to 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max. Specyfikacje tego modelu będą podobne do iPhone'a 12 Pro - zbliżona ilość pamięci RAM, stalowa obudowa, łączność 5G, procesor A14 i potrójny aparat z czujnikiem LiDAR oraz bateria o pojemności 3687 mAh.

Artykuł sponsorowany