BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Pracownicy TVP chcą dostać 1 tys. zł dodatku na Wielkanoc. Skarżą się na wysoką inflację

15 Marca 2023

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Związkowcy TVP domagają się dodatku na Wielkanoc w wysokości 1 tys. zł brutto. Swoją prośbę motywują m.in. wysoką inflacją.

TVP domaga się dodatku inflacyjnego

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP „Wizja” oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji zwróciły się do prezesa Telewizji Polskiej o jednorazowy dodatek w wysokości tysiąca złotych brutto, czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl.

Związkowcy motywują swoją prośbę wysoką inflacją, wskazują, że za zarobione pieniądze mogą kupić znacznie mniej niż rok temu. W styczniu inflacja wyniosła 17,2 proc. 

Prośba o świadczenie świąteczne

W 2022 roku Związkowcy dwukrotnie domagali się przyznania wszystkim pracownikom świadczenia świątecznego, z kolei 22 listopada zgłosili postulat „przyznania pracownikom podwyżki inflacyjnej (dodatku inflacyjnego), która dokonywana byłaby co kwartał, o wskaźnik inflacyjny w ujęciu kwartalnym publikowany przez GUS”.

Kierownictwo jednak nie przystało jednak na tę propozycję. 

Wielkanoc będzie rekordowo droga

Eksperci nie mają wątpliwości, że Wielkanoc będzie w tym roku droga. W informacji przesłanej przez redakcję Monday News czytamy, że ceny niektórych artykułów wzrosły nawet ponad 20 proc.

– Przed Wielkanocą będą kolejne wzrosty cen. Zdrożeją wszystkie art. niezbędne do przygotowania tradycyjnych potraw i ciast. Pójdą w górę m.in. ceny mięsa, mąki, oleju, owoców i warzyw – przewiduje dr Justyna Rybacka z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.

Tagi:

inflacjaTVP

Podobne artykuły

Polska i Świat

Emerytura Marka Piekarczyka wynosiła 7,77 zł. Po podwyżce jest niewiele lepiej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe 500 plus dla pracujących. Zamiast waloryzacji świadczenia
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się przełom na rynku mieszkaniowym. Cena transakcji jawna dla każdego
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na drogach. Przejedziesz za szybko i urządzenia Cię namierzą, mandat też dostaniesz kosmiczny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Drożyzna. Nie tylko w Polsce mają jej dość
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mężczyzna płacił za zakupy pieniędzmi, które sam wydrukował. Teraz czeka go surowa kara
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]