BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Pracownicy TVP chcą dostać 1 tys. zł dodatku na Wielkanoc. Skarżą się na wysoką inflację
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 15.03.2023 09:01

Pracownicy TVP chcą dostać 1 tys. zł dodatku na Wielkanoc. Skarżą się na wysoką inflację

budynek TVP
Domena publiczna

Związkowcy TVP domagają się dodatku na Wielkanoc w wysokości 1 tys. zł brutto. Swoją prośbę motywują m.in. wysoką inflacją.

TVP domaga się dodatku inflacyjnego

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP „Wizja” oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji zwróciły się do prezesa Telewizji Polskiej o jednorazowy dodatek w wysokości tysiąca złotych brutto, czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl.

Związkowcy motywują swoją prośbę wysoką inflacją, wskazują, że za zarobione pieniądze mogą kupić znacznie mniej niż rok temu. W styczniu inflacja wyniosła 17,2 proc. 

Prośba o świadczenie świąteczne

W 2022 roku Związkowcy dwukrotnie domagali się przyznania wszystkim pracownikom świadczenia świątecznego, z kolei 22 listopada zgłosili postulat „przyznania pracownikom podwyżki inflacyjnej (dodatku inflacyjnego), która dokonywana byłaby co kwartał, o wskaźnik inflacyjny w ujęciu kwartalnym publikowany przez GUS”.

Kierownictwo jednak nie przystało jednak na tę propozycję. 

Wielkanoc będzie rekordowo droga

Eksperci nie mają wątpliwości, że Wielkanoc będzie w tym roku droga. W informacji przesłanej przez redakcję Monday News czytamy, że ceny niektórych artykułów wzrosły nawet ponad 20 proc.

– Przed Wielkanocą będą kolejne wzrosty cen. Zdrożeją wszystkie art. niezbędne do przygotowania tradycyjnych potraw i ciast. Pójdą w górę m.in. ceny mięsa, mąki, oleju, owoców i warzyw – przewiduje dr Justyna Rybacka z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.

Tagi: inflacja TVP
Polecane