Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Poradnik i szkolenia ZUS z Polskiego Ładu
Joanna Leja
Joanna Leja 21.01.2022 01:00

Poradnik i szkolenia ZUS z Polskiego Ładu

ZUS-centrala-warszawa-biznesinfo
Biznesinfo

O składki na nowych zasadach, warto zapytać u źródła. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) organizują serię regionalnych spotkań online o reformie podatkowej.

– Nasi klienci mają mnóstwo pytań dotyczących tego jak obliczyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne czy tego jak często składać dokumenty rozliczeniowe i to jest zaproszenie właśnie dla nich – mówi Iwona Kowalska –Matis regionalna y rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzeczniczka zaznacza, że wszystkie konsultacje i szkolenia są całkowicie bezpłatne. Warto sprawdzić, gdzie i w jakich godzinach można skorzystać ze szkoleń w swoim regionie. Kalendarium jest dostępne na stronie ZUS.

Przygotowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje m.in.: szkolenia przez internet (webinaria), indywidualną pomoc w placówkach ZUS i KAS, dyżury ekspertów w mediach. Podczas szkoleń zostaną omówione m.in:

  • zmiany w naliczaniu i opłacaniu składki na ubezpieczenie zdrowotne,

  • zmiany w dokumentach rozliczeniowych,

  • nowe terminy składania dokumentów rozliczeniowych i opłacania składek.

Poradnik ZUS

– Opublikowaliśmy na stronie internetowej ZUS specjalny poradnik i przeprowadzamy szkolenia – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na konferencji 17 stycznia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.