BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Pomysł na biznes w małym mieście. Nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać

10 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Pomysł na biznes w małym mieście - nie tylko duże metropolie mogą być dobrym miejscem na rozwijanie swojej firmy! Przedstawiamy kilka propozycji na działalność w małym mieście.

Pomysł na biznes w małym mieście - wcale nie tak trudno znaleźć zyskowny pomysł na własną działalność nawet jak się nie mieszka w metropolii. W małym mieście są inne wyzwania czy trendy niż w dużych miastach, jednak są tam też niższe koszty i mniejsza konkurencja. 

Pomysł na biznes w małym mieście

  • Trener personalny

Zapotrzebowanie na treningi personalne rośnie nie tylko w dużych miastach. Trener personalny pomaga swoim klientom w treningu, dobiera im odpowiednie ćwiczenia, a także układa diety. Może swoje usługi świadczyć w domu klienta lub po prostu spotykać się z nim  na siłowni. W tego typu biznesie wyjątkowo ważne są social media, ponieważ to w taki sposób pokażesz potencjalnym klientom, że istniejesz, pochwalisz się efektami swojej pracy i zmobilizujesz leniuchów do ruszenia się z kanapy i skorzystania z twoich usług.  

  • Lodziarnia

Lody to przysmak popularny w każdej miejscowości. Jeśli nie masz już w swojej okolicy mnóstwa lodziarni i cukierni możesz zastanowić się właśnie nad tego typu biznesem. Prowadzenie takiej działalności nie wymaga wielkiego przeszkolenia i umiejętności, aby móc oferować ludziom pyszne lody. Nawet jeśli nie masz wymaganego kapitału na wynajem i wyposażenie lokalu, możesz prowadzić mobilną lodziarnię. Budka z lodami daje możliwość zmiany lokalizacji i dotarcia tam, gdzie jest obecnie najwięcej chętnych osób na zimną przekąskę.

  • Warsztat samochodowy

Naprawa samochodów jest jednym z dobrze prosperujących i opłacalnych pomysłów biznesowych, które przedsiębiorca może z powodzeniem wdrożyć w małym mieście. Popyt na takie usługi raczej niegdy nie zniknie, ludzie posiadają coraz więcej aut, a jak wiadomo trudno jest uniknąć ich usterek. 

  • Studio i usługi fotograficzne

Biznes fotograficzny to kolejne przedsięwzięcie biznesowe, które przedsiębiorca może z powodzeniem rozpocząć w małym miasteczku. Oczywiście, dobry fotograf nie tylko przyciągnie ludzi do swojego studia fotograficznego, ale będziesz dostawać zlecenia robienia zdjęć na ślubach, przyjęciach urodzinowych czy koncertach. Należy jednak pamiętać, że profesjonalne wyposażenie fotografa kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie musisz oczywiście zaopatrywać się w nie na samym początku prowadzenia biznesu, ale z czasem będzie niezbędne.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >