Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Polska firma szuka pracowników. Zatrudnienie znajdzie nawet 3 tys. osób
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 11.03.2023 10:27

Polska firma szuka pracowników. Zatrudnienie znajdzie nawet 3 tys. osób

Flaga Państwowa RP
BiznesInfo

W Jaworznie zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób. Polska firma rozpoczęła rekrutację pracowników. W fabryce docelowo pracę ma znaleźć 3 tys. osób, informuje „Dziennik Zachodni”. 

Polska firma

ElectroMobility Poland S.A., to polskie przedsiębiorstwo skoncentrowane na rozwoju elektromobilności i samochodów elektrycznych. Spółka została założona w 2016 r. z inicjatywy spółek branży energetycznej z udziałem Skarbu Państwa, a odpowiedzialna jest za polską markę samochodów elektrycznych Izera.

„Izera to nowa marka, która zmienia oblicze współczesnej motoryzacji. Praca u nas to niezwykła okazja do rozwoju kariery i udziału przy współtworzeniu zarówno charakteru produktu, jak i kultury naszej organizacji” - podkreśla Paweł Tomaszek, Dyrektor ds.. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych.

Pilnie poszukiwani są specjaliści

ElectroMobility Poland poszukuje kandydatów do pracy nad projektem polskiego samochodu elektrycznego. Zatrudnienie mogą znaleźć inżynierowie odpowiedzialni za produkcję, łańcuch dostaw, projektanci elementów samochodowych i specjaliści branży IT.

„Zespół ElectroMobility Poland sukcesywnie się powiększa wraz z rozwojem projektu. W chwili obecnej, w formacie hybrydowym tj. w ramach różnych form zatrudnienia firma zatrudnia łącznie ok. 85 osób w dwóch biurach; w Warszawie oraz Katowicach. W tej chwili prowadzimy rekrutacje głównie w obszarach: IT, łańcucha dostaw oraz przede wszystkim inżynierii produktu. Jest to kluczowy obszar budowania wewnętrznych kompetencji w obszarze projektowania samochodów zgodnie ze standardami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej w ścisłej współpracy z międzynarodowymi, renomowanymi partnerami” - mówi Tomaszek. 

Praca dla 3 tys. osób

„Planowana w Jaworznie fabryka samochodów elektrycznych stworzy podstawy dla gospodarczej przyszłości miasta i regionu zapewniając zatrudnienie dla ok. 3 tys. osób. Już dzisiaj zapraszamy na pokład Izery profesjonalistów z dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, specjalistów zajmujących się nadzorem nad procesem projektowania fabryki samochodów oraz zapewnieniem spójności między projektem i wymaganiami procesu produkcyjnego. Inżynierów projektowania procesów technologicznych, a także specjalistów w zakresie zapewnienia jakości jak również planowania procesów logistycznych” - czytamy na stronie rekrutacyjnej ElectroMobility Poland.

Ile można zarobić i gdzie aplikować?

Paweł Tomaszek przekazuje, że rekrutowane osoby będą na chwilę obecną zatrudniane w dwóch siedzibach, w Warszawie i Katowicach. Dopuszczalna jest też forma współpracy hybrydowej. Docelowo stanowiska pracy będą lokowane także w fabryce w Jaworznie.

„Wysokość wynagrodzenia, budżet przeznaczony na płace dla przyszłych pracowników to dane wysoce wrażliwe. Nie zdradzamy takich szczegółów. To sprawa indywidualnych uzgodnień z każdym pracownikiem” - przekazuje Tomaszek.

Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu polskiej firmy, mogą składać swoje oferty za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego. Aplikacje przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej.

Tagi: praca