polanie nie potrafią jeździć po autostradach
Pexels/zvizda
Autor Paulina Musianek - 1 Lipca 2019

Polacy nadal mają problemy z jazdą autostradami

Polacy wciąż uczą się prawidłowej jazdy po autostradach. Najczęściej błędy popełniają młodzi kierowcy oraz ci, którzy nie potrafią zachować ostrożności.

Polscy kierowcy wciąż uczą się jeździć autostradami, jak twierdzi ekspert ds. bezpieczeństwa na drogach Tomasz Talarczyk.

Trzeba szczerze przyznać: po autostradach dopiero uczymy się jeździć. Dotyczy to zarówno młodych kierowców, ci często podczas kursu na prawo jazdy nie mieli nawet okazji jeździć po autostradzie – nie jest to punkt obowiązkowy, ale też tych, którzy jeżdżą od lat – powiedział PAP Tomasz Talarczyk.

Szybko i nieostrożnie - tak jeżdżą Polacy

To głównie niezachowanie należytej odległości między pojazdami – siedzimy innym na zderzaku, co w ruchu miejskim grozi drobną kolizją, ale już przy prędkościach autostradowych może prowadzić do poważnego wypadku. Drugi grzech to niedostosowanie prędkości – mając przed sobą prostą drogę kierowcy zapominają o tym, że na autostradach też są limity prędkości – twierdzi ekspert.

Policyjne statystyki wskazują, że 87% wypadków na polskich drogach spowodowanych jest przez szybką i nieostrożną jazdę kierowców, którzy zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Autostrady uważane są za najbezpieczniejszy rodzaj dróg – mają przeciwległe pasy ruchu często oddzielone szerokim pasem rozdziału, skrzyżowania są bezkolizyjne, widoczne oznaczenia, a także miejsca do odpoczynku. Mimo to, Polacy mają spory problem z poruszaniem się po nich. Być może komfort zapewniany na autostradach usypia ich czujność, jak twierdzi Przemysław Charyton - instruktor techniki jazdy, konsultant ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Poruszając się po drogach, nie tylko po autostradach, należy pamiętać o zachowaniu czujności, ostrożności. Nie należy korzystać z telefonu podczas jazdy, pamiętać o włączonych światłach mijania przez całą dobę i z rozsądkiem stosuj zasadę ograniczonego zaufania.

“Mieszczuchy” będą mogły kupować ziemię. Nowe zasady handlu gruntami rolnymi“Mieszczuchy” będą mogły kupować ziemię. Nowe zasady handlu gruntami rolnymiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Clinton do Polaków: Cały świat was podziwia
  3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News