Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Poczta Polska już zapowiedziała. Od 1 października podwyżki cen
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 19.09.2022 12:25

Poczta Polska już zapowiedziała. Od 1 października podwyżki cen

Biznes Info
Biznes info

Poczta Polska zamierza podnieść ceny od 1 października. Podrożeje wysyłka listów, ale również paczek. Nie wszystkie usługi jednak podrożeją, nie zmieni się np. cena przesyłek zagranicznych.

Listy polecone w formatach S i M będą teraz droższe o 30 gr, wysyłka paczki w gabarycie A będzie z kolei kosztować nas o 1 zł więcej, czytamy w oficjalnym komunikacie Poczty Polskiej.

Nowy cennik od 1 października 2022 roku

"Rosnące koszty pracy i transportu, ogólnoświatowy wzrost cen surowców wykorzystywanych przez Spółkę oraz spadający wolumen przesyłek listowych, przy zachowaniu wysokiego tempa inwestycji w podnoszenie swojej konkurencyjności na rynku, stały się impulsem do dokonania modyfikacji cen przesyłek krajowych" - tłumaczy swoją decyzję Poczta Polska.

"Warto podkreślić, że dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów, będzie to oznaczało dodatkowy wydatek rzędu kilku złotych w skali całego roku. Dla Poczty Polskiej nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez Klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich" - wyjaśnia dalej poczta.

Jednocześnie Poczta Polska zaznacza, że ceny przesyłek w obrocie zagranicznym pozostają bez zmian.

Dodatkowe informacje o nowych cenach znajdują się na stronie internetowej Poczty Polskiej w zakładce "cennik" jak również pod numerem telefonu 801 333 444.