płatności-bezgotówkowe-pxfuel
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Marca 2020

Pilny apel Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie płatności bezgotówkowych. Zmiany są niezbędne

Płatności bezgotówkowe są aktualnie bezpieczniejsze. Koronawirus może przenosić się na banknotach i monetach. W związku z tym zagrożeniem Komisja Nadzoru Finansowego apeluje o podniesienie płatności bezgotówkowych do 100 złotych.

Płatności bezgotówkowe z wyższym limitem?

Używając gotówki, podnosimy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na banknotach i monetach wirus może utrzymywać się nawet przez kilka dni. W związku zaleca się teraz korzystanie z płatności bezgotówkowych. Żeby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko styczności z koronawirusem, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski apeluje o podniesienie limitu.

Szef KNF zwrócił się za pośrednictwem Twittera do NBP o "wsparcie działań mających na celu wspomagania profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez umożliwienie stosowania podwyższonych limitów dla transakcji bezstykowych niewymagających użycia PIN".

Pandemia postępuje w jeszcze szybszym tempie. Kilkanaście nowych zarażeń w PolscePandemia postępuje w jeszcze szybszym tempie. Kilkanaście nowych zarażeń w PolsceCzytaj dalej

Płatności bezgotówkowe potrzebne jak nigdy

Jak podaje portal money.pl, prace nad zwiększeniem limitu płatności bezgotówkowych są prowadzone już dwóch lat. Niewykluczone, że już niedługo w sklepach będzie można płacić zbliżeniowo za zakupy bez konieczności podawania PIN do kwoty 100 zł. Aktualnie limit na płatności bezgotówkowe wynosi 50 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Narodowy Bank Polski wydał już zgodę na podniesienie limitu dla Visa i Mastercard. Ale już od dłuższego czasu pojawiały się komplikacje uniemożliwiające wprowadzenie zmian. Przeszkodą jest m.in. unijna dyrektywa PSD2, która obowiązuje od niedawna.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

WHO: płatności bezgotówkowe bezpieczniejsze

W zeszłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła przed używaniem gotówki i poleciła korzystanie z płatności bezgotówkowych. Apel w tej sprawie wygłosił na łamach brytyjskiego “The Telegraph” rzecznik WHO.

- Przenoszenie się wirusa za pośrednictwem jest banknotów jest możliwe. Wiemy, że papierowe pieniądze często przechodzą z ręki do ręki, przez co mogą zbierać wszelkie rodzaje bakterii i wirusów. Naszym zaleceniem jest mycie rąk po kontakcie z banknotami oraz unikanie dotykania twarzy. Kiedy to tylko możliwe, dobrym pomysłem jest przejście na płatności bezdotykowe - zalecił rzecznik WHO, cytowany przez portal bankier.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News