PKO BP ostrzega przed fałszywymi e-mailami
flickr/monika
Autor Maria Glinka - 23 Kwietnia 2020

Ważne zalecenia dla klientów PKO BP. Bank ostrzega, możesz stracić kontrolę nad swoim kontem

PKO BP przestrzega klientów przed fałszywymi e-mailami, w których przestępcy podszywają się do bank. Instytucja zaleca natychmiastowe usunięcie takich wiadomości.

PKO BP na celowniku przestępców

PKO BP padł ofiarą oszustów – a dokładniej jego system bankowości internetowej. Przestępcy wysyłają nieprawdziwe e-maile do klientów, w których zawiadamiają o rzekomej próbie logowania do iPKO. W treści wiadomości widnieje informacja na temat pojawienia się nierozpoznanego urządzenia logującego oraz link z hasłem „Sprawdź aktywność”, który ma pozwolić na sprawdzenie szczegółów.

Kliknięcie w łącze może poskutkować utratą danych bądź kontroli nad kontem bankowym, komputerem lub smartfonem – podaje bankier.pl.

Bank przypomina klientom, że podczas logowania do systemu internetowego nigdy nie wymagano korzystania z przesyłanych linków. Klienci zawsze samodzielnie wpisują dane do przeglądarki.

Pracownica kolejnego popularnego marketu zarażona. Przez sklep przewinęły się tłumyPracownica kolejnego popularnego marketu zarażona. Przez sklep przewinęły się tłumyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Nagły zwrot akcji, dotyczy wszystkich Polaków. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. wyborów

Sprawdzenie pisowni może być kluczowe

PKO BP wystosowało oficjalny komunikat, w którym prezentuje przykładową, fałszywą wiadomość, spreparowaną przez oszustów.

Jej treść jest następująca: "Twoje konto wlasnie sie zalogowalo z nowego urzadzenia z systemem Windows. Otrzymyjesz te wiadomosc e-mail, aby upewnic sie, ze to ty. Sprawdz atywnosc. Dziekuje Ci, PKO Bank Polski"

Nie jest to pierwszy raz, gdy w wiadomościach od oszustów pojawiają się błędy w pisowni. Warto zwrócić na to uwagę za każdym razem, gdy mamy wątpliwość, czy e-mail jest prawdziwy.

Zakaz wstępu do lasów powróci? Wiele na to wskazujeZakaz wstępu do lasów powróci? Wiele na to wskazujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechałeś tymi autobusami? Jesteś poszukiwany przez sanepid, musisz się koniecznie zgłosić
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News