PKN Orlen wkracza do Chin
Wikimedia Commons/Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)/GNU
Autor Kasper Starużyk - 25 Czerwca 2020

PKN Orlen idzie na podbój światowego mocarstwa. Otworzy pierwszą spółkę w Chinach

PKN Orlen rusza na podbój Chin. Polska spółka otwiera swoją sieć sprzedaży w Państwie Środka. Czy Orlen odniesie sukces w azjatyckim mocarstwie? Plany firmy są bardzo poważne.

PKN Orlen już wkrótce otworzy swoją spółkę-córkę Orlen China. Ma ona koncentrować się na sprzedaży olejów silnikowych. Jednak, jak zapowiadają władze polskiego giganta, to tylko początek. Plany są bardzo poważne i dalekosiężne. Czy PKN Orlen ma szanse zdobyć chiński rynek? Do tej pory swoje oleje silnikowe sprzedawał na tym rynku za pośrednictwem partnerów handlowych. Decyzja o utworzeniu własnej filii świadczy o ogromnym popycie na polskie produkty.

PKN Orlen wchodzi do Chin

Jak dowiadujemy się z portalu WNP, PKN Orlen przeprowadził szacunki, z których wynika, że sprzedaż olejów silnikowych o własną spółkę ma w najbliższych 3 latach zwielokrotnić zysk, jaki koncern uzyskiwał na tamtejszym rynku. Grupa Orlenu obecna jest w 116 państwach na 6 kontynentach. Ruch grupy kapitałowej nie powinien zatem dziwić. W Azji produkty Orlenu dostępne są w 20 krajach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Bez maseczki w sklepie możesz mieć problemy. Na miejscu zjawi się nawet policjaBez maseczki w sklepie możesz mieć problemy. Na miejscu zjawi się nawet policjaCzytaj dalej

- Sukcesywnie zwiększamy eksport naszych produktów. Ponad 60 procent przychodów PKN Orlen pochodzi z rynków zagranicznych. Powołanie Orlen China to strategiczna decyzja, której celem jest wzmocnienie pozycji koncernu na perspektywicznym rynku chińskim, ale i w sąsiednich krajach. Zbudowanie własnych kompetencji sprzedażowych na rynku chińskim umożliwi nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale też optymalizację kosztów i terminów dostaw - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie przez WNP.

PKN Orlen planuje ekspansję

- Wraz ze wzmacnianiem kompetencji sprzedażowych, Orlen China może stać się platformą do plasowania na azjatyckim rynku innych produktów, w tym petrochemicznych - dodał Obajtek. Oznacza to, że sprzedaż olejów silnikowych jest zaledwie pierwszym krokiem jaki wykonuje koncern naftowy na chińskim rynku. Spółka ma mieć swoją siedzibę we wschodniochińskim mieście Suzhou, które jest jednym z najbogatszych w kraju. Pod koniec 2018 zbliżało się 11 milionów mieszkańców. Miasto znajduje się w prowincji Jiangsu, która jest uznawane za jeden z najważniejszych okręgów przemysłowych Chin. Orlen China stanie się centrum sprzedaży, także w zakresie e-commerce, logistyki, marketingu czy spedycji po Chinach.

Dotychczas produkty Orlenu były dla Chińczyków dostępne jedynie w niewielkiej ilości. Sprzedaż odbywała się za pośrednictwem partnerów, jednak była mocno ograniczona terytorialnie zaledwie do kilku prowincji. Produkty były dystrybuowane pod marką Orlen Oil. Jak wskazuje prezes PKN Orlen, marka ta odniosła najwyższy wzrost spośród wszystkich eksportowych brandów Orlenu w Azji. Obajtek wskazuje nawet na 20-krotny wzrost. Nie dziwi zatem decyzja o powołaniu własnej spółki, która zastąpi pośredników w sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieci300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News