Policja zatrzymała radnego PiS
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 15 Stycznia 2021

Radny PiS oskarżany o atak na policjantów. Już usłyszał zarzuty

Radny PiS usłyszał zarzut znieważenia policjantów, którzy interweniowali w związku z domową awanturą. W stronę funkcjonariuszy padły nie tylko wulgarne słowa, nie obyło się bez rękoczynów. Jeden z policjantów został kopnięty w twarz i klatkę piersiową.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czego dopuścił się radny PiS
  • Co grozi samorządowcowi
  • Co na to przedstawiciele lokalnych struktur PiS

Radny PiS zatrzymany

Do zdarzenia z udziałem radnego PiS doszło w środę w okolicach południa. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. przekazał portalowi Onet.pl, że funkcjonariusze otrzymali wezwanie do awantury domowej w domu jednorodzinnym na osiedlu Denków.

- Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do sprzeczki pomiędzy domownikami. W trakcie interwencji, jeden z jej uczestników, 46-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, zachowywał się agresywnie. Wobec policjantów używał słów wulgarnych oraz powszechnie uznawanych za obelżywe - poinformował Rafał Dobrowolski.

- Ponadto w trakcie zatrzymania naruszył on nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, poprzez kopnięcie w twarz i w klatkę piersiową - dodał.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany i osadzony w izbie zatrzymań w ostrowieckiej komendzie, gdzie usłyszał zarzuty. Niedługo potem agresor został zwolniony, przekazał Dobrowolski.

Jak później zdradził funkcjonariusz, podczas zatrzymania 46-latek nie był pod wpływem alkoholu. Za zarzucane czyny grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjant biorący udział w interwencji jest zdrów, Dobrowolski przekazał, że nie była potrzebna interwencja lekarska.

PiS nie komentuje sprawy

Podczas weryfikacji tożsamości zatrzymanego okazało się, że mężczyzną jest 46-letni Mariusz C. - miejski radny w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak podaje portal, mężczyzna pracuje aktualnie jako specjalista w oddziale ochrony środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Jest związany z PiS.

Portal Polsat News poprosił o komentarz przedstawicieli lokalnych struktur PiS, jednak ten nie został dziennikarzom udzielony.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News