Samotni rodzice zyskają dodatkowe pieniądze?
pixabay/Fz
Autor Radosław Święcki - 28 Kwietnia 2020

Tarcza 3.0 z nowym wsparciem dla wielkiej grupy Polaków. Mogą dostać dużo więcej pieniędzy

Z obecnych 800 do 900 zł ma wzrosnąć limit dochodów w przeliczeniu na członka rodziny uprawniający do świadczenia z funduszu alimentacyjnego – przewiduje jeden z przepisów projektu tzw. tarczy antykryzysowej 3.0. Jeśli projekt wejdzie w życie, wówczas duża część samotnych rodziców będzie mogła otrzymać więcej pieniędzy.

Samotni rodzice zyskają pieniądze?

Więcej pieniędzy dla samotnych rodziców? To możliwe. Od 1 lipca br. ma wzrosnąć z obecnych 800 zł do 900 zł limit dochodów w przeliczeniu na członka rodziny uprawniający do świadczenia z funduszu alimentacyjnego - przewiduje projekt ustawy zmieniający niektóre ustawy w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W ustawie – jak informuje Money.pl – znajdzie się również zasada „złotówka za złotówkę”, która będzie miała zastosowanie u rodzin, w których dochód przekracza 900 zł. Zasada ta polega na obniżeniu wysokości otrzymywanych świadczeń.

Dane z ZUS przerażają coraz bardziej. Wielu z nas może być w tragicznej sytuacjiDane z ZUS przerażają coraz bardziej. Wielu z nas może być w tragicznej sytuacjiCzytaj dalej

Ustawa ma trafić pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Portal przypomina, że podniesienie w lipcu ub.r. progu dochodowego do 800 zł nastąpiło po ponad dekadzie obowiązywania poprzedniego progu na poziomie 725 zł. Tyle, że gdy wprowadzano tamten próg w 2008 r., pensja minimalna wynosiła zaledwie 936 zł brutto, podczas gdy dziś jest to 2600 zł. Tym samym na przestrzeni 11 lat mieliśmy radykalny wzrost płacy minimalnej, zaś próg uprawniający do korzystania z funduszu alimentacyjnego wzrósł jedynie o 75 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Agata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewał

Apel o alimenty natychmiastowe

Tymczasem – jak przypomina serwis Prawo.pl – Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował kilka dni temu do rządu o wprowadzenie alimentów natychmiastowych. RPD zwraca uwagę, że przez pandemię koronawirusa wstrzymano rozprawy alimentacyjne, od których zależy być lub nie być wielu najmłodszych.

Zapłacili 20 zł, a dostawali towar za ponad 1000 zł. Biedronka popełniła błąd, który ucieszył klientówZapłacili 20 zł, a dostawali towar za ponad 1000 zł. Biedronka popełniła błąd, który ucieszył klientówCzytaj dalej

- Dzieci, którym należą się alimenty, nie mogą być w czasie pandemii pozbawione środków do życia; sprawy w sądach stanęły, dlatego szansą na szybką pomoc dla najmłodszych jest pilne przyjęcie ustawy o alimentach natychmiastowych – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka, zdaniem którego przepisy w sprawie alimentów natychmiastowych powinny zostać wprowadzone jako część tarczy antykryzysowej, tak by alimenty mogły być przyznawane w uproszczonej procedurze w ciągu kilku dni, bez długotrwałych rozpraw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morderstwo w Konstancinie. Koledzy zabili 16-letnią Kornelię?
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Bardzo pilny apel policji do Polaków. Ważne informacje przed weekendem
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News