Pieniądze dla bezrobotnych
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 3 Maja 2020

Ogromne pieniądze dla osób, które straciły pracę. Prezydent obiecuje niebotyczne kwoty wsparcia

Pieniądze od państwa mają podreparować sytuację finansową obywateli, którzy w wyniku pandemii stracili pracę. Dodatek solidarnościowy w wysokości 1200 zł przez trzy miesiące zapowiedział w trakcie piątkowej konwencji wyborczej Andrzej Duda. To nie jedyna propozycja prezydenta w zakresie pomocy osobom bezrobotnym.

Pieniądze na ratunek bezrobotnym

Dodatkowe pieniądze dla osób, które utraciły pracę w czasie pandemii, zapowiedział Andrzej Duda na konwencji wyborczej. Obywatele mieliby otrzymać 1200 zł w skali miesiąca. Dodatek solidarnościowy przysługiwałby przez trzy miesiące.

"Wierzę w to, że trzy miesiące to ten okres, kiedy będziemy mieli wahnięcie, przez które źródła dochodu mogą być zaburzone" – wyznał prezydent. Nie jest to jednak jedyny postulat, z którym wyszedł Duda. Zdaniem prezydenta również zasiłek dla bezrobotnych powinien ulec zwiększeniu do 1300 zł – podaje bankier.pl.

Polacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwoleniePolacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwolenieCzytaj dalej

„Obronimy Polskę plus”

W trakcie piątkowej konwencji wyborczej Duda przyznał, że wszystkie „programy plus” będą w dalszym ciągu realizowane. „Nie pozwolę, żeby państwo polskie wycofało się z programu 500 plus” - oznajmił prezydent, który uważa, że ten program stanowi fundament utrzymania w czasie pandemii dla wielu rodziców. Potwierdził, że również przyszłoroczne wypłaty trzynastych emerytur są niezagrożone.

Prezydent oznajmił, że "nie będzie żadnego odbierania polskiej rodzinie przyznanych jej świadczeń, bo one właśnie świadczą o bezpieczeństwie polskiej rodziny, ale nie tylko rodziny - one stanowią również o bezpieczeństwie polskiej gospodarki".

A kondycja gospodarcza kraju pogorszyła się wraz z nadejściem koronawirusa. Jednak Duda jest przekonany, że jest to sytuacja przejściowa. "Nawet jeśli ktoś powie: przez ten kryzys jesteśmy na kolanach, to ja mówię - spokojnie, wstaniemy z tych kolan" – przekonywał w wystąpieniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanie

Wakacje kredytowe dla osób w kryzysie i pieniądze dla rolników

Prezydent zaprezentował także inne deklaracje programowe. Wyznał m.in., że będzie namawiał banki, aby wprowadzały wakacje kredytowe dla obywateli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Zwrócił uwagę, aby nie bać się przenosin do innego banku, jeśli w obecnym jesteśmy źle traktowani. „Trzeba im powiedzieć: „nie będziecie zarabiali na mnie, bo nie jesteście tego godni" – stwierdził Duda.

Podkreślił również, że priorytetem dla państwa jest zapewnienie wsparcia finansowego rolnikom zwłaszcza, gdy mierzą się z negatywnymi skutkami pandemii. Prezydent oznajmił, że zrobi wszystko, „aby dopłaty bezpośrednie były takie jak średnia unijna”. Wyznał, że konsultował się już z ministrem rolnictwa, aby zaliczki na dopłaty bezpośrednie były wypłacane wcześniej.

Oświadczył także, że złoży w polskim parlamencie ustawę o rodzinnym gospodarstwie rolnym, która określi wymiar wsparcia. „Polskie rodzinne gospodarstwo rolne to jest fundament naszej gospodarki, o nim trzeba zawsze pamiętać" - podkreślił prezydent, mówiąc o dodatkowych pieniądzach dla rolników.

Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujePieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujeCzytaj dalej

Pieniądze na służbę zdrowia

W trakcie konwencji Duda oznajmił, że projekt ustawy o Funduszu Medycznym jest finalizowany. Podkreślił, że do wdrożenia takiego dokumentu zobowiązał się jeszcze zanim kraj nawiedził koronawirus i zamierza się ze swojej obietnicy wywiązać.

Zdaniem prezydenta Fundusz Medyczny jest potrzebny, aby „rodzice nie musieli błagać o pieniądze dla dzieci, żeby nie musiały być organizowane zbiórki publiczne, aby te choroby rzadkie mogły być leczone także i poza granicami". Na fundusz mają zostać przeznaczone 3 mld złotych.

Prezydent oznajmił również, że został uruchomiony Narodowy Program Walki z Rakiem, którego wprowadzenie jest planowane na lata 2020-2030. W celu realizacji tej strategii zostanie wykorzystanych 6 mld zł, które mają stanowić dodatek względem dostępnych już środków.

Duda oznajmił, że kategorycznie przeciwstawia się prywatyzacji tych oddziałów służby zdrowia, które w tym momencie są placówkami publicznymi. Zaznaczył, że obowiązkiem państwa jest zapewnienie powszechnego dostępu do dobrze funkcjonującej opieki medycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Jakie choroby są przeciwskazaniem do zrobienia prawa jazdy? Warto je znać przed rozpoczęciem kursu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News