banknoty 100 zł
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 7 Września 2019

Rząd zapowiedział ogromny wzrost pensji minimalnej. 3000 zł już w przyszłym roku

Na konwencji wyborczej PiS w Lublinie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że już pod koniec 2020 r. pensja minimalna wyniesie 3000 tys. zł. Co więcej, prezes rządzącej partii zapowiedział dalsze wysokie wzrosty, bowiem w 2023 r. pensja minimalna ma wynosić już 4000 zł. Nie ominął też tematu emerytur.

Przemowa Jarosława Kaczyńskiego nie opierała się jedynie na kwestiach światopoglądowych. Nie zabrakło także obietnic wyborczych dotyczących porfeli wszystkich Polaków. Prezes rządzącej partii zapowiedział więc znaczne podwyżki płac minimalnych, które będą w najbliższych latach rosły, a także wypłacanie emerytom dwóch "trzynastek".

W 2020 r. 3000 zł pensji minimalnej

Pensja minimalna pod koniec przyszłego roku według zapowiedzi prezesa PiS ma wynosić już 3000 zł. Ale to jeszcze nie koniec obietnic Kaczyńskiego, albowiem prezes zapowiedział także, że już w 2023 r. (czyli w trakcie trwania kolejnej kadencji, jeżeli PiS wygra wybory) pensja minimalna wyniesie 4000 zł.

Jak powiedziała po wystąpieniu prezesa Beata Szydło, pensja minimalna w Polsce będzie rosła do poziomów krajów "starej Unii" i za 3-4 lata będzie porównywalna do tej w Hiszpanii czy też Wielkiej Brytanii. Mateusz Morawiecki z kolei mówił, że biorąc pod uwagę siłę nabywczą pieniądza, to pensja minimalna może wynosić nawet 1200 euro.

Morawiecki: w tym roku pensja minimalna 2600 zł

Premier podczas tej samej konwencji zapowiedział, że planuje wzrost pensji minimalnej z proponowanych wcześniej 2450 zł do 2600 zł na początku przyszłego roku.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Nastolatka po lekcji wręczyła nauczycielce liścik. Kobieta natychmiast powiadomiła policję

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News