Pasażerowie pociągu Pendolino zostali pogryzieni przez pluskwy
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Września 2019

4-latka pogryziona w Pendolino. Przewoźnik nie zapewnił żadnej pomocy

W pociągu Pendolino na trasie z Krakowa do Gdyni doszło do nieprzyjemnego zdarzenia - rodzinę podróżującą z dwójką małych dzieci zaatakowały pluskwy. Owady pogryzły 4-letnie dziecko.

Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio ZET. Sytuacja miała miejsce podczas kursu we wtorek, w późnych godzinach wieczornych. Czteroosobowa rodzina z rocznym i czteroletnim dzieckiem podróżowała pociągiem Pendolino PKP Intercity Premium z Krakowa do Gdyni. Pasażerowie zostali pogryzieni przez pluskwy. Najmocniej ucierpiała czteroletnia dziewczynka.

Klienci PKO BP w niebezpieczeństwie. Oszuści mają bezczelny sposóbKlienci PKO BP w niebezpieczeństwie. Oszuści mają bezczelny sposóbCzytaj dalej

Pendolino i pluskwy

Poszkodowani mają ślady ugryzień. Kiedy poinformowali o tym personel pociągu, usłyszeli, że mogą złożyć reklamację. Nie uzyskali żadnej pomocy ze strony przewoźnika. Rodzina jest oburzona i twierdzi, że zasługiwała na pomoc ze strony firmy przewozowej.

Kaczyński ujawnił oświadczenie majątkowe. Nie brak niespodzianekKaczyński ujawnił oświadczenie majątkowe. Nie brak niespodzianekCzytaj dalej

Pendolino przeszedł dezynsekcję

Przedstawiciele PKP Intercity przekonują, że pociąg przeszedł dezynsekcję jeszcze tego samego dnia, we wtorek i tłumaczą, że sytuacja jest incydentalna. Ponadto, pociągi mają być regularnie kontrolowane.

W oficjalnym oświadczeniu biura prasowego firmy można przeczytać, że “Czystość składów jest na bieżąco kontrolowana. Wykonywane czyszczenia i sprzątania eliminują potencjalne czynniki mogące mieć wpływ na możliwość pojawiania się w pociągach insektów”. Przewoźnik przekonuje, że czyszczenie i sprzątanie pociągów odbywa się co najmniej raz na dobę, a ponadto czynności są powtarzane w trakcie kursów. Maszyny przechodzą też oczyszczania cykliczne.

To nie pierwszy przypadek pogryzienia przez insekty w PKP Intercity. Dwa lata temu pasażer pociągu jadącym z Wiednia do Warszawy również został zaatakowany przez pluskwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Rodzice wstydzili się swojej chorej córki. Dziadek postanowił, że to on się nią zajmie i otoczy miłością
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News