BiznesINFO.pl > Finanse > Pekao ma bardzo dobre wiadomości dla swoich klientów. Mają lepiej przetrwać kryzys
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 22.03.2022 08:56

Pekao ma bardzo dobre wiadomości dla swoich klientów. Mają lepiej przetrwać kryzys

Pekao wiadomość dla klientów
materiały prasowe

Oferowany przez Pekao SA kredyt ma być obsługiwany zdalnie i mieć znacznie uproszczoną procedurę. Zabezpieczono go gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu wspierania przedsiębiorczości. Jak pisze portal Parkiet, to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Bank Pekao ma nową ofertę dla wielu klientów

- Staramy się sprawnie reagować na potrzeby klientów, oferując im łatwy dostęp do instrumentów wspierających rozwój biznesu i współpracę z kontrahentami. Jednym z takich rozwiązań jest oferta limitu na gwarancje i akredytywy, pozwalająca elastycznie reagować na zmiany w otoczeniu gospodarczym - powiedziała wiceprezes Pekao, Magdalena Zmitrowicz cytowana przez portal Parkiet.

Tego typu rozwiązanie ma wspierać negocjacje z partnerami biznesowymi. Wszelkie gwarancje i akredytywy udzielane w ramach limitu, mają być zabezpieczone przez BGK i pozbawione kosztów poniesione przez klienta. Ustalony limit wynosi jeden milion złotych. 

Z oferty będzie można skorzystać przez internet

Bank będzie sam wybierał tych, którzy będą mogli skorzystać z oferty, opierając swoje oceny na zdolności kredytowej klienta. Sama procedura ma być bezpieczna i prosta w realizacji, głównie za pośrednictwem bankowości elektronicznej Pekao Biznes24 - czytamy na portalu Parkiet.

Jak stwierdziła Zmitrowicz, pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na zaufanie pomiędzy kontrahentami. Z racji, że współpraca między przedsiębiorstwami jest korzystna dla samych firm, jak i dla gospodarki, zdecydowano się na uruchomienie programu, który poprawi trudną sytuację po COVID-19.

Tagi: Pekao