BiznesINFO.pl

materiały prasowe

Pekao ma bardzo dobre wiadomości dla swoich klientów. Mają lepiej przetrwać kryzys

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Oferowany przez Pekao SA kredyt ma być obsługiwany zdalnie i mieć znacznie uproszczoną procedurę. Zabezpieczono go gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu wspierania przedsiębiorczości. Jak pisze portal Parkiet, to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Bank Pekao ma nową ofertę dla wielu klientów

- Staramy się sprawnie reagować na potrzeby klientów, oferując im łatwy dostęp do instrumentów wspierających rozwój biznesu i współpracę z kontrahentami. Jednym z takich rozwiązań jest oferta limitu na gwarancje i akredytywy, pozwalająca elastycznie reagować na zmiany w otoczeniu gospodarczym - powiedziała wiceprezes Pekao, Magdalena Zmitrowicz cytowana przez portal Parkiet.

Tego typu rozwiązanie ma wspierać negocjacje z partnerami biznesowymi. Wszelkie gwarancje i akredytywy udzielane w ramach limitu, mają być zabezpieczone przez BGK i pozbawione kosztów poniesione przez klienta. Ustalony limit wynosi jeden milion złotych. 

Z oferty będzie można skorzystać przez internet

Bank będzie sam wybierał tych, którzy będą mogli skorzystać z oferty, opierając swoje oceny na zdolności kredytowej klienta. Sama procedura ma być bezpieczna i prosta w realizacji, głównie za pośrednictwem bankowości elektronicznej Pekao Biznes24 - czytamy na portalu Parkiet.

Jak stwierdziła Zmitrowicz, pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na zaufanie pomiędzy kontrahentami. Z racji, że współpraca między przedsiębiorstwami jest korzystna dla samych firm, jak i dla gospodarki, zdecydowano się na uruchomienie programu, który poprawi trudną sytuację po COVID-19.

Tagi:

Pekao

Podobne artykuły

Finanse

Brakuje jednego dokumentu, ZUS nie wypłaci emerytury. Długa lista warunków
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS przypomina. Zostało niewiele czasu, lepiej się pospiesz
Czytaj więcej >

Finanse

Emerytury księży nie zaskakują. Jeden element, a byłyby niskie
Czytaj więcej >

Energetyka

Możesz otrzymać zwrot podatku VAT za gaz. Trzeba złożyć wniosek, skorzystają setki tysięcy Polaków
Czytaj więcej >

Finanse

Klienci banku Santander nie zalogują się przez profil zaufany. Serwis czasowo wyłączony
Czytaj więcej >

Finanse

Miliony Polaków otrzymało PIT z ZUS-u. Zakład wyjaśnia, kiedy musisz rozliczyć się samodzielnie
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]