Pekao jako pierwszy bank w Polsce obsługuje e-dowody
materiały prasowe
Autor Radosław Święcki - 25 Maja 2020

Bank Pekao wprowadził ogromną zmianę dla klientów. Pierwsze placówki już się przystosowały

Bank Pekao pierwszym bankiem w Polsce, który wdrożył obsługę e-dowodu, czyli nowego dowodu osobistego zawierającego specjalną warstwę cyfrową (tzw. chip), który umożliwia szybką i precyzyjną identyfikację. Bank uruchomił obsługę dowodu elektronicznego w 31 swoich placówkach, a to dopiero początek.

Pekao obsługuje e-dowody

Klienci Banku Pekao, którzy udadzą się do oddziału, mogą potwierdzić swoją tożsamość dowodem elektronicznym. Dowód elektroniczny – jak przypomina bank - jest bezpłatnie wydawany w dowolnym urzędzie miasta lub gminy na terenie całego kraju. W warstwie cyfrowej e-dowodu zapisane są dane widoczne na blankiecie dowodu osobistego, w tym: kolorowe zdjęcie, dane osobowe, termin ważności. Dokument posiada niewidoczny, wbudowany mikroprocesor. To w nim, oprócz danych osobowych, umieszczone zostały również certyfikaty elektroniczne umożliwiające identyfikację, uwierzytelnianie posiadacza e-dowodu oraz podpisywanie dokumentów w systemach komputerowych.

Dowód osobisty, rejestracyjny a nawet prawo jazdy przechodzą do internetu. Wyjaśniamy, jak to wszystko działaDowód osobisty, rejestracyjny a nawet prawo jazdy przechodzą do internetu. Wyjaśniamy, jak to wszystko działaCzytaj dalej

Bank Pekao zwraca uwagę, że jako pierwszy w Polsce wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientom, wyposażając oddziały w czytniki e-dowodów. W komunikacie prasowym banku podkreślono, że dowód elektroniczny przyspieszy obsługę klientów.

- Bankier posługując się nim, wykorzystuje specjalny czytnik e-dowodu, który przyspiesza obsługę – przede wszystkim weryfikację tożsamości klienta, a w kolejnym etapie także autoryzację realizowanych przez niego transakcji. Po sczytaniu dowodu doradcy wyświetla się na ekranie duże wyraźne zdjęcie jego posiadacza. Dane z dokumentu, np. PESEL, są automatycznie odczytywane, przez co bankier błyskawicznie odszukuje klienta w systemie i nie musi ich nigdzie przepisywać, np. przy wnioskowaniu o nowy produkt, co również eliminuje ewentualne pomyłki – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka

Bank zwraca uwagę, iż ze względu na to, że dowód elektroniczny po umieszczeniu w czytniku jest automatycznie sprawdzany w bazach zewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarówno doradca, jak i bankier mają pewność, że dowód jest aktualny i nie został zastrzeżony.

Nowa tarcza z kontrowersyjnym zapisem. Pracodawca będzie mógł obciąć ci pensję nawet o połowę, nie chcesz wiedzieć na jak długoNowa tarcza z kontrowersyjnym zapisem. Pracodawca będzie mógł obciąć ci pensję nawet o połowę, nie chcesz wiedzieć na jak długoCzytaj dalej

„Ogromny potencjał”

– Jesteśmy liderem cyfrowej transformacji polskiego sektora finansowego - konsekwentnie wdrażamy najnowsze rozwiązania informatyczne. Umożliwienie odczytu e-dowodów w naszych oddziałach to naturalna konsekwencja wprowadzenia tego sposobu identyfikacji w Polsce. Wdrożenie wspomnianej metody jest podyktowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo środków finansowych klientów oraz chęcią zapewnienia możliwie najwyższego poziomu ochrony ich danych osobowych. Zachęcamy klientów, aby korzystali z dowodów elektronicznych i nowoczesnej formy identyfikacji zarówno dla własnego bezpieczeństwa i wygody, ale także w trosce o środowisko naturalne – komentuje Leszek Skiba, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pekao S.A.

– Dowody elektroniczne mają ogromny potencjał do wykorzystania przy obsłudze klientów, który od razu zauważyliśmy. Przede wszystkim przyspieszą sprawną identyfikację. Gwarantują też klientowi maksimum bezpieczeństwa, ponieważ są bardzo trudne do podrobienia. Ze względu na swoje unikalne cechy, e-dowody pozwalają w pełni potwierdzić autentyczność dokumentu, co ma dla nas szczególne znaczenie. Bezpieczeństwo ma też drugi wymiar, szczególnie ważny w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Klient nie musi podawać dowodu doradcy, po prostu samodzielnie umieszcza go w czytniku – zauważa Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Bank Pekao podkreśla, że została już uruchomiona obsługa e-dowodu w 31 oddziałach banku w największych miastach w Polsce, a w najbliższym czasie rozszerzana będzie dostępność tej metody w kolejnych placówkach. Drzwi oddziałów, w których dostępna jest obsługa dowodu elektronicznego, zostały oznaczone specjalnym logo: „obsługa e-dowodu”.

Możesz mieć dobre auto i nie wydać więcej niż 5 tys. zł. Propozycje dla oszczędnychMożesz mieć dobre auto i nie wydać więcej niż 5 tys. zł. Propozycje dla oszczędnychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
  2. Wiadomość, na którą czekało wielu. Premier Morawiecki zdradził, kiedy uczniowie mogą wrócić do szkół
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News