Minister zaleca paracetamol, odradza ibuprofen
piqsels.com
Autor Radosław Święcki - 15 Marca 2020

Minister zdrowia przestrzega przed popularnymi lekami. Zamiast pomóc, znacznie pogorszą sytuację

Paracetamol tak, ibuprofen i kortyzon – nie. Francuski minister zdrowia poinformował w sobotę, że niektóre popularne leki przeciwzapalne mogą być „czynnikiem nasilającym infekcję” w przypadku COVID-19.

O wypowiedzi francuskiego ministra zdrowia Oliviera Verana pisze portal Forsal.pl.

- Przyjmowanie leków przeciwzapalnych (ibuprofen, kortyzon) może być czynnikiem pogarszającym przebieg infekcji – poinformował Veran.

Kwarantanna zatacza coraz szersze kręgi. Odizolowanych może być nawet 100 tys. PolakówKwarantanna zatacza coraz szersze kręgi. Odizolowanych może być nawet 100 tys. PolakówCzytaj dalej

Minister zaleca paracetamol

W przypadku występowania gorączki minister zdrowia Francji zalecił stosowanie środków z paracetamolem oraz konsultację z lekarzem. W związku z licznymi wątpliwościami francuskich lekarzy odnośnie stosowania leków przeciwzapalnych i antygorączkowych głos w tej sprawie zabrał również dyrektor w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon. Ten poinformował w mediach społecznościowych, że zgłaszane są niepożądane skutki, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u pacjentów z Covid-19.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ministerstwo Zdrowia: jest 7 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Lekarze nie rekomendują jednak nagłego zaprzestania leczenia tymi środkami w chorobach przewlekłych oraz ostrzegają przed przedawkowywaniem środków z paracetamolem.

Portal zwraca uwagę, że podane informacje opierają się na razie wyłącznie na obserwacjach przeprowadzonych u pacjentów przyjętych na intensywną terapię we francuskich szpitalach. Lekarze zauważyli, że zwłaszcza młodzi pacjenci - często sami się lecząc wcześniej - stosują duże ilości leków przeciwzapalnych.

Specjaliści przekonują, że zapalenie to normalna reakcja organizmu na infekcję i znak ostrzegawczy. Zmniejszanie reakcji układu odpornościowego poprzez stosowanie środka przeciwzapalnego może nie tylko utrudnić reakcję organizmu na wejście patogenu, ale przede wszystkim ukrywać symptomy choroby i zmniejszyć szansę na jak najmniej szkodliwe dla nas poradzenie sobie z infekcją.

Lepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieLepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News