Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji dot. ogrzewania. Zapominalskim grozi kara w wysokości 5 tys. zł
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 01.06.2022 19:35

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji dot. ogrzewania. Zapominalskim grozi kara w wysokości 5 tys. zł

Pukanie-pukanie do drzwi-wizyta-drzwi-mieszkanie-kontrola-biznesinfo
biznesinfo

Do 30 czerwca należy złożyć deklaracje CEEB dotyczącą źródeł energii i spalania w naszym domu. Do tej pory wpłynęło już prawie 4 mln deklaracji, obowiązku nie wypełniło jednak jeszcze 21,5 proc. zobowiązanych. Niedopełnienie formalności grozi grzywną w wysokości 500 zł, może też skończyć się karą sądową w wysokości 5 tys. zł.

Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że już po wypełnieniu deklaracji odwiedzi nas kominiarz lub strażnik miejski i sprawdzi czy podalismy właściwe informacje.

Podczas przeglądu kominiarskiego czekać nas może więc spore zaskoczenie.

Deklaracja CEEB on-line

Deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można złożyć drogą elektroniczną za pomocą Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Z informacji już ujawnionych przez Nadzór Budowlany wynika, że Polacy najczęściej posiadają kotły na paliwo stałe. Z 2 mln takich kotłów niemal połowę wciąż stanowią tzw. kopciuchy.

Coraz więcej w deklaracjach pojawia się jednak kotłów gazowych (1,2 mln) i pomp ciepła (113 tys.), czytamy na bankier.pl.