Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Orlen Oil nowym sponsorem Wisły Kraków. Obajtek: to była szybka decyzja
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 17.06.2021 02:00

Orlen Oil nowym sponsorem Wisły Kraków. Obajtek: to była szybka decyzja

Biznes Info
Biznes Info

Wisła Kraków dostanie kolejnego zastrzyku gotówki. Orlen Oil został sponsorem strategicznym Wisły Kraków. Jak powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek, była to szybka, ale trafna decyzja.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Orlen zdecydował się zainwestować w Wisłę Kraków

  • Od kiedy Wisła Kraków będzie nosiła logo Orlenu na koszulkach

Wisła Kraków i Orlen grają razem

Prezes Wisły Kraków, Dawid Błaszczykowski przekazał, że spółka Orlen Oil zostanie sponsorem strategicznym klubu. Jest to spółka należąca do koncernu Orlen, któremu niezmiennie od kilku lat przewodzi Daniel Obajtek.

Na konferencji prasowej prezes Orlenu powiedział, że kooperacja z Wisłą Kraków jest wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Dodał, że w przeciągu ostatnich lat Orlen zwiększył nakłady finansowe na sport o 100 proc.

Jak dodaje Daniel Obajtek, bycie sponsorem Wisły Kraków to dla Orlenu szansa na promocję. - Nie ma lepszej formuły [promocyjnej - red.] niż sport - skwitował. Jednakże to nie są jedyne powody, dla których Orlen zainwestował w Wisłę Kraków.

Orlen sponsorem Wisły Kraków

Wisła Kraków zyskała Orlen Oil za sponsora strategicznego z kilku powodów. Przede wszystkim jest długoletnia historia, ale również solidarność po ostatnich turbulencjach w klubie. - Takie postawy Orlen musi doceniać i w nie inwestować - podkreślił Daniel Obajtek.

Jak dodał prezes Orlenu, decyzja o współpracy była szybka i trafna. Spółka Skarbu Państwa chce, aby Wisła Kraków stała się jej elementem wizji biznesu.

Piłkarze Wisły Kraków już w nowym sezonie wybiegną na murawę w koszulkach z logiem Orlenu.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]