Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wywróciła się na śliskim chodniku. Łódzki sąd przyznał rekordowe odszkodowanie
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 12.11.2019 01:00

Wywróciła się na śliskim chodniku. Łódzki sąd przyznał rekordowe odszkodowanie

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Odszkodowanie na rekordową kwotę

Odszkodowanie na kwotę 322 tysięcy złotych - na tyle Sąd Okręgowy w Łodzi wycenił rekompensatę dla starszej kobiety, która poślizgnęła się na chodniku - informuje fakt.pl. Do tragicznego wypadku doszło, kiedy seniorka udała się do spółdzielni w celu opłacenia czynszu. Emerytka poślizgnęła się na oblodzonym chodniku i przewróciła się. Bezpośrednio po wypadku starsza kobieta czuła się na tyle dobrze, że wróciła do domu o własnych siłach. Jednak później jej stan zaczął się znacznie pogarszać.

Stan kobiety jest bardzo zły

Jak informuje fakt.pl, starsza kobieta trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej krwiaka śródczaszkowego i częściowy niedowład. Poszkoda emerytka straciła też pamięć, a także umiejętność sprawnego czytania i liczenia. W konsekwencji kobieta trafiła do całodobowej placówki, gdzie jest poddawana ciągłej opiece medycznej.

Odszkodowanie wypłaci prywatna firma

Sąd Okręgowy w Łodzi przyznał kobiecie odszkodowanie na rekordową kwotę w wysokości 322 tysięcy złotych. Zdaniem sądu odpowiedzialność za tragiczny wypadek ponosi prywatna firma, która zajmowała się sprzątaniem i odśnieżaniem terenu należącego do spółdzielni i to właśnie ona musi wypłacić odszkodowanie.