Odszkodowanie od Skarbu Państwa w wysokości 141 mln zł. Branża turystyczna grozi pozwem.
https://pixabay.com/succo
Autor Kamila Jeziorska - 19 Czerwca 2020

Pozew pod adresem polskich władz. Żądają 141 mln zł odszkodowania

Odszkodowanie dla branży turystycznej opiewające na 141 mln zł. Żądanie zapłaty o takiej wartości wystosowała Turystyczna Organizacja Otwarta. Wszystkiemu winny jest nie tylko koronawirus, ale także Skarb Państwa, który nałożył obostrzenia.

Odszkodowanie od Skarbu Państwa

Odszkodowania od Skarbu Państwa żądają przedstawiciele branży turystycznej zrzeszeni w Turystycznej Organizacji Otwartej. Żądanie odszkodowania opiewa na kwotę 141 mln złotych. O taką sumę zamierzają walczyć 84 przedsiębiorstwa, które odnotowały ogromne straty w związku z zamrożeniem przez rząd gospodarki w konsekwencji pandemii. Jak zauważa biznes.radiozet.pl, w wyniku pandemii straty ponieśli organizatorzy wycieczek, agenci turystyczni, przewodnicy, a także szereg innych podmiotów branży turystycznej.

Branża żąda wypłaty odszkodowania na kwotę 141 mln zł dla 84 podmiotów w ciągu 14 dni. W przeciwnym razie, przedsiębiorcy grożą pozwem zbiorowym.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele

Odszkodowanie za brak dochodu

Odszkodowanie przyznane miałoby być z tytułu poniesionych strat przez przedsiębiorców z branży turystycznej. Turystyczna Organizacja Otwarta Zrzesza 84 podmioty, ale poszkodowanych może być nawet 10 tys. firm. Przedsiębiorcy domagają się odszkodowania od Skarbu Państwa, ponieważ według nich wprowadzone regulacje były niezgodne z prawem, a oni zostali odcięci od źródła dochodu - podaje biznes.radiozet.pl.

Podczas konferencji prasowej, mecenas Jacek Dubois mówił o motywach przesłania pozwu. Jego zdaniem państwo w momencie pojawienia się pierwszych przypadków zakażeń COVID-19 na terenie kraju winne był wprowadzić stan nadzwyczajny. - Konsekwencją tego jest, że zgodnie z konstytucją można ograniczyć prawa człowieka. Wówczas jednak państwo musi pokryć realne straty przedsiębiorców - wskazał Dubois.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało pilne ostrzeżenie niemalże dla całego kraju. Polacy muszą uważać na niszczycielski żywioł
  2. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News