BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Powstanie nowy most na Odrze w zadziwiającej lokalizacji. Będzie kosztował 100 mln zł

14 Września 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Odra zyska nową przeprawę między dwiema niewielkimi miejscowościami, która powstanie w ramach programu "Mosty dla regionów". Inwestycja wyniesie około 100 mln złotych.

Odra z nowym mostem

Odra zyska nową przeprawę. Powstanie ona w ramach rządowego programu "Mosty dla regionu", jak poinformował w piątek na konferencji prasowej w Krapkowicach wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda. 

- Dziś przyznajemy kwotę 3,6 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej. Ale jesteśmy gotowi współpracować z samorządem także na dalszym etapie tej inwestycji -  mówił Waldemar Buda.

Kluczowa inwestycja w regionie

Most ma połączyć dwie miejscowości w województwie opolskim - Krapkowice i Gogolin. Zostanie usytuowany na południe od Krapkowic. Będzie mieć 80 metrów długości, a prowadzące do niego estakady - kolejne 250 metrów. Inwestycja ta, wraz z wybudowaniem nowych dróg o długości ponad 2,5 kilometra, może w przyszłości pozwolić również na połączenie drogi krajowej nr 45 z trasą wojewódzką nr 423. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 100 mln złotych.

- W Krapkowicach znajduje się dziś tylko jeden most dla ruchu samochodowego, co sprawia, że kierowcy stoją w korkach. Most, który zamierzamy budować, ma wyprowadzić ciężarówki z centrum i usprawnić ruch w Krapkowicach - tłumaczy Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic. Partnerem tej inwestycji jest także gmina Gogolin, która zakłada, że połączenie obu miast dodatkową przeprawą przyczyni się do rozwoju regionu.

“Mosty dla regionów”

Pieniądze, które przyznał rząd pochodzą z programu "Mosty dla regionów". Wiceminister przyznał, że łącznie do resortu spłynęło w blisko 80 wniosków na kwotę ponad 4 mld złotych.

 - Program cieszy się dużym powodzeniem. Odzew jest bardzo duży. Wpłynęło ponad siedemdziesiąt wniosków, a musieliśmy wybrać kilkanaście. Musieliśmy włożyć sporo pracy, by wyselekcjonować te najważniejsze" - powiedział Buda.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >