BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Nie kupimy już sprzętu Zelmera - niemiecki koncern BSH kończy produkcję

30 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ze sklepów znikną produkty małego AGD marki Zelmer - tak zadecydował koncern BSH. Już niedługo nie kupimy odkurzaczy czy robotów kuchennych tej marki.

Ceniona nie tylko przez Polaków marka Zelmer znika z półek sklepowych. Grupa BSH, niemiecki właściciel marki Zelmer, ale również Bosch czy Siemens, zdecydował o zakończeniu produkcji małego AGD tej marki, m.in. odkurzaczy i robotów kuchennych.

Likwidacja Zelmera ma wzmocnić pozycję Bosha i Siemensa

Koncern BSH wykupił markę Zelmer w 2013 roku za 500 mln zł. O polską firmę walczyło wtedy kilku gigantów z segmentu sprzętu domowego. Zelmer był wówczas liderem małego AGD nie tylko w Polsce, ale również m.in. na terenie Rosji. BSH jednak postanowił powoli “wyciszać” Zelmera i inwestować w inne swoje marki. "Rzeczpospolita" informuje, że ten krok jest elementem zmiany strategii niemieckiego przedsiębiorstwa, które chce w przyszłości produkować tylko duże AGD.

Firma będzie nadal oferować obsługę gwarancyjną produktów Zelmer na obecnie obowiązujących zasadach. Małe AGD marki Zelmer będzie jeszcze dostępne do końca 2019 roku lub do wyczerpania zapasów.

Fabryka w Rogoźnicy nadal będzie produkować sprzęt domowy

Rogoźnica jest centrum produkcyjnym, które wytwarza m.in. ekspresy do kawy Tassimo, popularne wśród konsumentów w wielu państwach. Zakończenie produkcji małego AGD pod marką Zelmer nie spowoduje więc zamknięcia tej fabryki.

Jako Grupa BSH podjęliśmy decyzję o produkcji nowoczesnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń małego AGD pod markami Bosch i Siemens w Rogoźnicy, ponieważ mamy tam bardzo doświadczoną i kompetentną załogę. Dzięki temu wzmocni się rola i pozycja Polski w globalnej sieci produkcyjnej BSH - poinformował w rozmowie z “Rzeczpospolitą”  Konrad Pokutycki, prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego podkreślając, że fabryka w Rogoźnicy jest jednym z najważniejszych zakładów w Grupie BSH na świecie.

Plany dotyczące tego centrum produkcyjnego raczej nie ulegną zmianie. W poprzednim roku Andrzej Maślak, rzecznik BSH w Polsce zapowiadał, że w 2020 roku firma uruchomi linie produkcyjnych nowoczesnych, autonomicznych robotów odkurzających i małego AGD pod markami globalnymi Bosch i Siemens. Informował również o przekształceniu portfolio produktowego z tradycyjnego na zdigitalizowane i konieczności likwidacji około 75 stanowisk.

Podobne artykuły

Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >
Marks & Spencer wraca na polski rynek

Handel

Wycofana z Polski marka, wraca z powrotem na nasz rynek. Niemała gratka dla fanów

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/EAST NEWS

Handel

Primark otwiera sklep w Poznaniu. Ujawnili już nową datę otwarcia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia Biedronki

Handel

Biedronka zmienia godziny otwarcia. Placówki w całej Polsce będą działać dłużej

Czytaj więcej >
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30787724

Handel

Biedronka rusza z hitową promocją. Na majówkę 12 piw za darmo

Czytaj więcej >
Biedronka zmienia stroje swoich pracowników

Handel

Wielkie zmiany w Biedronce, na zakupach aż się zdziwisz. Sieć całkowicie zmienia jeden z najważniejszych elementów

Czytaj więcej >