Neutralność klimatyczna jednak ważna dla Polski? Szefowa KE uważa, że polski rząd zaangażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Grudnia 2019

Zaskakujące oświadczenie Polski w sprawie neutralności klimatycznej. Nagła zmiana retoryki

Neutralność klimatyczna jednak ważna dla Polski? W wywiadzie dla dziennika “La Repubblica” szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że polski rząd obiecał jej, że zaangażuje się w działania na rzecz neutralności klimatycznej. - Polska potrzebuje więcej czasu - powiedziała szefowa KE.

Neutralność klimatyczna - Polska zmieni stanowisko?

Ursula von der Leyen udzieliła wywiadu gazecie “La Repubblica”. Wypowiedzi przewodniczącej Komisji Europejskiej przytacza Business Insider Polska.

Włoska gazeta zapytała szefową KE o to, czy uda jej się zrealizować Europejski Zielony Ład, pomimo tego, że neutralność klimatyczna w UE nie została poparta przez polski rząd. "Polska rusza z wyższego poziomu uzależnienia od węgla, zatem musi przebyć dłuższą drogę w porównaniu z innymi państwami" - powiedziała cytowana przez Business Insider Polska szefowa KE.

"Z tego powodu powiedziała nam, że potrzebuje więcej czasu, by zrozumieć, co zrobić, aby osiągnąć ten cel, ale obiecała, że latem zaangażuje się razem z nami na rzecz neutralności klimatycznej (UE) do 2050 roku" - stwierdziła cytowana przez BIP Ursula von der Leyen.

W jej ocenie pozytywne jest to, że wszystkie kraje, łącznie z Polską mają świadomość, że nadszedł moment, aby zaangażować się w walkę ze zmianami klimatycznymi.

Problem migracji musi zostać rozwiązany

Ursula von der Leyen odpowiedziała też na pytanie na temat założenia nowego paktu na temat migracji. "Potrzebne są silne granice zewnętrzne, wspólne podejście (UE) do kwestii azylu na kontynencie i duże inwestycje zewnętrzne w krajach pochodzenia migrantów" - powiedziała szefowa KE.

Przewodnicząca uważa, "wszystkie europejskie rządy muszą wnieść wkład, by doprowadzić do prawdziwego podziału obowiązków". I zaznacza, że trzeba pracować nad stworzeniem legalnych dróg dla tych, którzy chcą przyjechać do Europy, żeby pracować.

"Otoczymy większą ochroną tych, którzy tego potrzebują, zaś ci, którzy nie mają do tego prawa, będą musieli wrócić do domu" - zapowiedziała Ursula von der Leyen.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News