BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Zaskakujące oświadczenie Polski w sprawie neutralności klimatycznej. Nagła zmiana retoryki

29 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Neutralność klimatyczna jednak ważna dla Polski? W wywiadzie dla dziennika “La Repubblica" szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że polski rząd obiecał jej, że zaangażuje się w działania na rzecz neutralności klimatycz

Neutralność klimatyczna - Polska zmieni stanowisko?

Ursula von der Leyen udzieliła wywiadu gazecie “La Repubblica”. Wypowiedzi przewodniczącej Komisji Europejskiej przytacza Business Insider Polska.

Włoska gazeta zapytała szefową KE o to, czy uda jej się zrealizować Europejski Zielony Ład, pomimo tego, że neutralność klimatyczna w UE nie została poparta przez polski rząd. "Polska rusza z wyższego poziomu uzależnienia od węgla, zatem musi przebyć dłuższą drogę w porównaniu z innymi państwami" - powiedziała cytowana przez Business Insider Polska szefowa KE.

"Z tego powodu powiedziała nam, że potrzebuje więcej czasu, by zrozumieć, co zrobić, aby osiągnąć ten cel, ale obiecała, że latem zaangażuje się razem z nami na rzecz neutralności klimatycznej (UE) do 2050 roku" - stwierdziła cytowana przez BIP Ursula von der Leyen.

W jej ocenie pozytywne jest to, że wszystkie kraje, łącznie z Polską mają świadomość, że nadszedł moment, aby zaangażować się w walkę ze zmianami klimatycznymi.

Problem migracji musi zostać rozwiązany

Ursula von der Leyen odpowiedziała też na pytanie na temat założenia nowego paktu na temat migracji. "Potrzebne są silne granice zewnętrzne, wspólne podejście (UE) do kwestii azylu na kontynencie i duże inwestycje zewnętrzne w krajach pochodzenia migrantów" - powiedziała szefowa KE.

Przewodnicząca uważa, "wszystkie europejskie rządy muszą wnieść wkład, by doprowadzić do prawdziwego podziału obowiązków". I zaznacza, że trzeba pracować nad stworzeniem legalnych dróg dla tych, którzy chcą przyjechać do Europy, żeby pracować.

"Otoczymy większą ochroną tych, którzy tego potrzebują, zaś ci, którzy nie mają do tego prawa, będą musieli wrócić do domu" - zapowiedziała Ursula von der Leyen.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >