Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Netflix szuka personelu do prywatnych odrzutowców. Wynagrodzenie to nawet 385 tys. dolarów rocznie
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 18.01.2023 11:13

Netflix szuka personelu do prywatnych odrzutowców. Wynagrodzenie to nawet 385 tys. dolarów rocznie

pexels-netflix
Pexels

Firma Netflix poszukuje personelu pokładowego do swoich prywatnych odrzutowców. Przyszły steward lub stewardessa może liczyć na wynagrodzenie w wys. od 60 do 385 tys. dolarów w ciągu roku — dokładna stawka zależy od wiedzy i doświadczenia. Jednak aby zdobyć pracę w Netflix Aviation, trzeba najpierw spełnić kilka wymagań.

Dyskrecja i niezależność

W ogłoszeniu opublikowanym na stronie platformy streamingowej czytamy, iż bazą pracy jest San Jose w Kalifornii, jednak przyszły steward lub stewardessa będzie podróżował nie tylko po Stanach Zjednoczonych, ale i po całym świecie.

W zamian za umowę o pracę i wynagrodzenie w wys. od 60 do 385 tys. dolarów Netflix oczekuje od kandydata niezależnego podejścia, odpowiedzialności, dyskrecji, elastyczności w zakresie czasu pracy oraz wysokiej kultury osobistej pozwalającej na profesjonalną obsługę pasażerów.

Do zadań przyszłego pracownika „Super Midsize Jet” będzie należeć m.in. kontrola przed startem wyposażenia awaryjnego w kabinie i kokpicie, przeprowadzanie procedur bezpieczeństwa oraz przenoszenie przedmiotów mających do 30 funtów (prawie 14 kg) podczas załadunku i rozładunku samolotu.

BBC News informuje, iż Netflix nie komentuje rozpiętości stawek wynagrodzenia podanych w ogłoszeniu. Tymczasem Biuro Statystyki Pracy szacuje, że średnia pensja personelu pokładowego wynosi przeszło 62 tys. dolarów rocznie.