BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Nagrody ministrów - o których mówiła Beata Szydło - miały zostać zwrócone. Tak się jednak nie stało

31 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

O sprawie nagród, o których Beata Szydło mówiła, że się "po prostu należały", pisze "Gazeta Wyborcza". Według gazety zaledwie siedmiu ministrów obdarowanych premiami przekazało je na Cartias, a premier uzyskało łącznie aż 151 urzędników państwowych.

Słowa Beaty Szydło, która podczas podsumowania swoich dokonań podczas piastowania stanowiska premiera RP powiedziała, że nagrody pieniężne, które przekazała swoim urzędnikom (w tym sobie) "im się po prostu należały" przeszły już do historii, a nawet do języka potocznego. Burza medialna wywołana po słowach byłej już premier doprowadziła do deklaracji Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu wynagrodzeń dla wszystkich parlamentarzystów. Także wszelkie premie i nagrody zostały ukrócone przez prezesa PiS. 

Pieniądze miały trafić na Caritas 

Jarosław Kaczyński nie tylko ukrócił dochody posłów, ale obiecał także opinii publicznej, że ministrowie i urzednicy rządowi wszystkie premie, o których Szydło mówiła na mównicy zostaną przekazane przez nich na cele charytatywne. Sprawę premii uważnie śledzi poseł Krzysztof Brejza z PO, który także wyciągnął na światło dzienne owe premie, z których przed całym Sejmem tłumaczyła się potem Beata Szydło. 

Teraz poseł wysłał zapytania do wszystkich oddziałów Caritas czy pieniądze wpłynęły do kas organizacji. Zapewnił, że tylko trzy z nich odpowiedziały, że pieniądze faktycznie wpłynęły na ich konta. Wynika z tego, że z ponad 151 osób, które miały przelać środki uczyniło to jedynie 7 osób - pisze "GW". 

undefined

undefined

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >