BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Morawiecki: europejskość to zasobność polskich portfeli, a nie eksperymenty kulturowe

29 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Szef rządu będąc na pikniku rodzinnym w Stężycy wykorzystał okazję, aby pochwalić Kaszubów za przedsiębiorczość i przyrost naturalny oraz opowiedzieć programie partii.

Dla nas europejskość to jest zasobność polskich portfeli, a nie eksperymenty kulturowe czy obyczajowe – oświadczył Mateusz Morawiecki podczas swojej przemowy w miejscowości Stężyca w województwie pomorskim.

Premier w niedzielę 28 lipca wziął udział w pikniku rodzinnym pod hasłem "Dobry czas dla Polski", zorganizowanym w amfiteatrze Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy. Uraczył tam uczestników długą przemową, podczas której podkreślał, że programem partii rządzącej jest łączenie tego, co najlepsze z przeszłości, z tym, do czego dążymy - do Polski dostatniej, do Polski, gdzie europejskość rozumiemy jako konkret, jako wysokie zarobki.

Solidarność to rdzeń polityki

Chcemy, żeby demokracja była czymś pełnowartościowym, żeby demokracja była tym systemem, poprzez który ludzie wrzucając kartkę do urny wyborczej, będą widzieli, że ma to wpływ na ich los, na los państwa. To jest dla nas demokracja - mówił do zgromadzonych szef rządu. 

Morawiecki przekonywał również, że solidarność to system, wokół którego wszystkie nasze działania państwowe i gospodarcze muszą się obracać. To sedno, to rdzeń naszej polityki - polityki gospodarczej, polityki międzynarodowej, w której zresztą pokazujemy, że możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej. Mówił też, że Polska jest dumnym i ambitnym narodem, który wraca na należne miejsce w historii, wraca na należne miejsce w Europie, wśród dużych narodów europejskich. 

Kaszuby ziemią przedsiębiorczości i dzietności

Premier podczas spotkania na pikniku rodzinnym pochwalił również Kaszuby za wysoki poziom przedsiębiorczości oraz duży przyrost naturalny. 

Wszystkim gminom życzę tak wysokiego przyrostu naturalnego, jak w gminie Sierakowice, z najwyższym przyrostem naturalnym w Polsce - powiedział premier.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >