Morawiecki
Autor Paulina Musianek - 29 Lipca 2019

Morawiecki: europejskość to zasobność polskich portfeli, a nie eksperymenty kulturowe

Szef rządu będąc na pikniku rodzinnym w Stężycy wykorzystał okazję, aby pochwalić Kaszubów za przedsiębiorczość i przyrost naturalny oraz opowiedzieć programie partii.

Dla nas europejskość to jest zasobność polskich portfeli, a nie eksperymenty kulturowe czy obyczajowe – oświadczył Mateusz Morawiecki podczas swojej przemowy w miejscowości Stężyca w województwie pomorskim.

Premier w niedzielę 28 lipca wziął udział w pikniku rodzinnym pod hasłem "Dobry czas dla Polski", zorganizowanym w amfiteatrze Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym w Stężycy. Uraczył tam uczestników długą przemową, podczas której podkreślał, że programem partii rządzącej jest łączenie tego, co najlepsze z przeszłości, z tym, do czego dążymy - do Polski dostatniej, do Polski, gdzie europejskość rozumiemy jako konkret, jako wysokie zarobki.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Solidarność to rdzeń polityki

Chcemy, żeby demokracja była czymś pełnowartościowym, żeby demokracja była tym systemem, poprzez który ludzie wrzucając kartkę do urny wyborczej, będą widzieli, że ma to wpływ na ich los, na los państwa. To jest dla nas demokracja - mówił do zgromadzonych szef rządu.

Morawiecki przekonywał również, że solidarność to system, wokół którego wszystkie nasze działania państwowe i gospodarcze muszą się obracać. To sedno, to rdzeń naszej polityki - polityki gospodarczej, polityki międzynarodowej, w której zresztą pokazujemy, że możni tego świata liczą się z nami coraz bardziej. Mówił też, że Polska jest dumnym i ambitnym narodem, który wraca na należne miejsce w historii, wraca na należne miejsce w Europie, wśród dużych narodów europejskich.

Kaszuby ziemią przedsiębiorczości i dzietności

Premier podczas spotkania na pikniku rodzinnym pochwalił również Kaszuby za wysoki poziom przedsiębiorczości oraz duży przyrost naturalny.

Wszystkim gminom życzę tak wysokiego przyrostu naturalnego, jak w gminie Sierakowice, z najwyższym przyrostem naturalnym w Polsce - powiedział premier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News