Biznesinfo obrazy
wikimedia/ Waldemar Kompała
Autor Wiktoria Pękalak - 1 Lipca 2020

Morawiecki znowu zaskoczył swoją wypowiedział. Wynika z niej, że świat zazdrości Polsce

Premier Mateusz Morawiecki jest zdania, że to Polska ma szansę na najszybsze wyjście z kryzysu . Podczas wizyty w Krasnymstawie zachwalał polską gospodarkę, która podnosi się z kolan dzięki szybkiej reakcji ze strony rządu.

"Cały świat wierzy w nasz model gospodarczy"

Tak sytuację w kraju skomentował Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Krasnymstawie w województwie lubelskim. Szef rządu był gościem tamtejszej firmy WEMAX, która mimo kryzysu zachowała swoją pozycję, a nawet zatrudniła kilku pracowników. "To co tutaj zobaczyłem, to ogromna radość, serce rośnie, ponieważ polska firma praktycznie stworzona od podstaw dzisiaj jest konkurencyjna na całym świecie i tę konkurencję wygrywa z najlepszymi" - powiedział premier.

Morawiecki jest zdania, że sukces Polski jest wynikiem zorganizowanej pracy rządu i prezydenta: "przedsiębiorcy, samorządy, rząd ze wsparciem prezydenta, bo to jest zawsze potrzebne żeby była zgoda i spokój" - tłumaczył.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów

Szef rządu ocenił także sytuację w kraju jako bardzo dobrą. Jest zdania, że Polska ma ogromną może liczyć na bardzo szybkie wyjście z kryzysu, co jest dla nas szansą na rezultaty w postaci prężnie postępującego rozwoju gospodarczego: "I podobnie gospodarka polska, mimo tego kryzysu, mamy wręcz szansę zwiększyć nasze obroty, zwiększyć i przyspieszyć wzrost gospodarczy, zwiększyć liczbę miejsc pracy. Na to pracujemy, jesteśmy na dobrej drodze do takiego osiągnięcia".

PAP podało także, że premier wspomniał o obligacjach, które zwiększyły sprzedaż do dwóch miliardów euro. "Zagranica, która pożycza nam pieniądze, jednocześnie płaci za to, że nam pożycza, tak można zinterpretować ujemną rentowność obligacji sprzedanych przez Skarb Państwa". Morawiecki stwierdził, że jest to dowód na to, jak bardzo liczącym się graczem jest Polska na arenie międzynarodowej: "Cały świat wierzy w nasz model gospodarczy, wierzy w nasz sposób wyjścia (z tego kryzysu), bo gdyby tak nie było, to nie kupowaliby obligacji polskich jeszcze dodatkowo płacąc nam za to, że kupują od nas obligacje. To najlepszy dowód na skuteczność polityki gospodarczej w tym trudnym okresie".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsająca wiadomość obiegła media. Nie żyje rzecznik PKW
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News