Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.03.2020. Ministerstwo Zdrowia. Konferencja prasowa dotyczaca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.
https://eastnews.pl/Piotr Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 18 Sierpnia 2020

Trwają poszukiwania nowego ministra zdrowia. W mediach głośno o kilku nazwiskach

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski dzisiaj złożył swoją rezygnację z funkcji szefa resortu. Zaledwie kilka godzin po tym pojawiają się nowe nazwiska na liście następców ministra zdrowia. Trzy z nich przykuwają szczególną uwagę.

Minister zdrowia złożył rezygnację

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał się dymisji zaledwie kilka godzin temu. - Nigdy nikt nie sugerował mi takiej decyzji. Wielokrotnie szczerze rozmawiałem z premierem Morawieckim i prezesem Kaczyńskim. Znali moje stanowisko, nie próbowali naciskać na pozostanie czy odejście - powiedział minister zdrowia i zaprzeczył, że jego decyzja miała jakikolwiek związek z zakupami resortu.

Minister zdrowia przyznał, że o swoim odejściu myślał już wcześniej. Wczoraj swoją rezygnację złożył także wiceminister, Janusz Cieszyński informując o decyzji za pomocą portali społecznościowych. Zaledwie kilka godzin po decyzji Łukasza Szumowskiego media zaczęły spekulować o tym, kto powinien zastąpić obecnego ministra zdrowia na stanowisku szefa resortu. Na liście znajdują się trzy nazwiska przykuwające uwagę.

Nie doczekasz się ważnego listu z ZUS. Urząd poinformował Polaków o zasadniczej zmianieNie doczekasz się ważnego listu z ZUS. Urząd poinformował Polaków o zasadniczej zmianieCzytaj dalej

Minister zdrowia zostanie zastąpiony

Spekuluje się, że nowym ministrem zdrowia mógłby zostać Stanisław Karczewski. - Nie zabiegam o stanowisko ministra zdrowia. Ale jak będzie, tego nie wiem. Decyzja zależy od premiera i kierownictwa partii - powiedział w rozmowie z Onetem i podkreślił, że rezygnacja Łukasza Szumowskiego nie jest dla niego niespodzianką.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polak odnalazł wielki skarb sprzed tysięcy lat. Nie mógł się nadziwić temu, co zobaczył
2. Bezpośrednia opinia pójdzie w pięty Jackowi Kurskiemu? Byłemu szefowi z TVP puściły nerwy

Ministrem zdrowia może zostać także Waldemar Kraska. - To on pokieruje ministerstwem do czasu wyłonienia następcy Łukasza Szumowskiego, ale Kraska ma też duże szanse na objęcie tego stanowiska po rekonstrukcji rządu. Jest człowiekiem premiera Mateusza Morawieckiego i cieszy się bardzo dobrą opinią - powiedział informator portalu. Niestety, ale sam zainteresowany nie chce komentować sprawy.

Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że "chrzczą" paliwoCzytaj dalej

Do objęcia stanowiska ministra zdrowia typowany jest także Andrzej Sośnierz. - To nie ode mnie zależy, kto teraz zajmie stanowisko ministra Szumowskiego. To kwestia premiera. Gdybym dostał propozycję? Cóż, do polityki się idzie, żeby coś zrobić, więc trudno się uchylać. Z pewnością nie powinienem, skoro mówiłem tyle o reformie i zmianie modelu, odmówić. Ale to nie do mnie należy, czy moja osoba wchodzi w grę. Jeśli dostanę propozycję, to zapewne bym nie odmówił, ale to tylko luźne rozważania. Nikt takiej propozycji mi nie składał - powiedział w rozmowie z Onetem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  2. Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważna
  3. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeni
  4. Jest miejsce, gdzie zatankujesz znacznie taniej. Paragony mówią same za siebie
  5. Polacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeń
  6. Koszyki w Lidlu mają nieznaną niemal nikomu, ukrytą funkcję. Ma ogromne znaczenie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News