BiznesINFO.pl

pexels

Polacy pilnie poszukują konkretnego rodzaju nieruchomości. Szczególną uwagę zwracają na jeden element

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Mieszkanie koniecznie z tarasem lub ogródkiem

W dzisiejszej analizie, której szczegóły ujawnia Polska Agencja Prasowa Bartosz Turek z HRE Investments podkreśla, że w kwietniu Polacy chętniej szukają domów na sprzedaż i gotowych na nie projektów. Zwraca również uwagę, że w minionym miesiącu wzrosło zainteresowanie większymi powierzchniami.

 - W kwietniu najczęściej poszukiwaną minimalną wielkością lokalu było 60 metrów kwadratowych. Jeszcze miesiąc wcześniej dolna granica najczęściej wyszukiwanej powierzchni mieszkania była ustawiona na poziomie 40 metrów – podkreśla Turek.

Ekspert HRE Investments ujawnia również, że w ostatnim czasie dużo większą popularnością cieszą się mieszkania z ogródkami, tarasami lub przynajmniej balkonami.

- Od kwietnia do 5 maja popyt na mieszkania z ogródkami wzrósł aż o 60 proc. względem liczby zapytań z marca br. – podkreśla Turek.

Jeszcze większe, bo 63 proc. wzrost zainteresowania odnotowały mieszkania z tarasami. Z kolei mieszkania z balkonami były w tym okresie wyszukiwane o 19 proc. częściej niż w marcu.

W analizie Turek zwraca również uwagę na znacząca zainteresowanie w ostatnim miesiącu działkami rekreacyjnymi i rodzinnymi ogródkami działowymi.

- Rekordowym zainteresowaniem cieszą się też domki holenderskie, domki drewniane, przyczepy kempingowe czy kampery – podkreśla ekspert HRE Investments.

Skąd to zainteresowanie? W opinii Turka, w obliczu rządowych obostrzeń Polacy szukają „wszystkiego co pozwoli zażyć więcej swobody i na kontakt z naturą”. Ekspert ocenia również, że branża nieruchomości ma szansę na stosunkowo szybkie wyjście z epidemicznego ochłodzenia.

Tagi:

KoronawirusNieruchomościmieszkanie

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domeny rządowe odsyłają na strony dla dorosłych
Czytaj więcej >

Finanse

Pakiet darmowych badań dla każdego ubezpieczonego w NFZ. Sprawdzamy, kiedy obowiązuje refundacja
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]