Najchętniej wybieramy obecnie mieszkania z ogrodem, tarasem bądź przynajmniej balkonem
pexels
Autor Radosław Święcki - 8 Maja 2020

Polacy pilnie poszukują konkretnego rodzaju nieruchomości. Szczególną uwagę zwracają na jeden element

Pandemia koronawirusa wpłynęła na zmianę preferencji zakupowych Polaków, jeśli chodzi o nieruchomości. Z analizy eksperta HRE Investments wynika, że dużo większą popularnością cieszą się mieszkania z tarasami, ogródkami lub przynajmniej balkonami. Wzrosło również zainteresowanie działkami rekreacyjnymi.

Mieszkanie koniecznie z tarasem lub ogródkiem

W dzisiejszej analizie, której szczegóły ujawnia Polska Agencja Prasowa Bartosz Turek z HRE Investments podkreśla, że w kwietniu Polacy chętniej szukają domów na sprzedaż i gotowych na nie projektów. Zwraca również uwagę, że w minionym miesiącu wzrosło zainteresowanie większymi powierzchniami.

- W kwietniu najczęściej poszukiwaną minimalną wielkością lokalu było 60 metrów kwadratowych. Jeszcze miesiąc wcześniej dolna granica najczęściej wyszukiwanej powierzchni mieszkania była ustawiona na poziomie 40 metrów – podkreśla Turek.

Ekspert HRE Investments ujawnia również, że w ostatnim czasie dużo większą popularnością cieszą się mieszkania z ogródkami, tarasami lub przynajmniej balkonami.

ZUS ostrzega Polaków przed jednym pomysłem. Mówi, że skończy się on niemal groszowymi składkamiZUS ostrzega Polaków przed jednym pomysłem. Mówi, że skończy się on niemal groszowymi składkamiCzytaj dalej

- Od kwietnia do 5 maja popyt na mieszkania z ogródkami wzrósł aż o 60 proc. względem liczby zapytań z marca br. – podkreśla Turek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

Jeszcze większe, bo 63 proc. wzrost zainteresowania odnotowały mieszkania z tarasami. Z kolei mieszkania z balkonami były w tym okresie wyszukiwane o 19 proc. częściej niż w marcu.

Przywódca Chin przekazał światu dobre wieści. Nie obyło się jednak bez jednego ostrzeżeniaPrzywódca Chin przekazał światu dobre wieści. Nie obyło się jednak bez jednego ostrzeżeniaCzytaj dalej

W analizie Turek zwraca również uwagę na znacząca zainteresowanie w ostatnim miesiącu działkami rekreacyjnymi i rodzinnymi ogródkami działowymi.

- Rekordowym zainteresowaniem cieszą się też domki holenderskie, domki drewniane, przyczepy kempingowe czy kampery – podkreśla ekspert HRE Investments.

Skąd to zainteresowanie? W opinii Turka, w obliczu rządowych obostrzeń Polacy szukają „wszystkiego co pozwoli zażyć więcej swobody i na kontakt z naturą”. Ekspert ocenia również, że branża nieruchomości ma szansę na stosunkowo szybkie wyjście z epidemicznego ochłodzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Niezwykła przemiana Magdy Gessler. Kwarantanna jej służy, internauci są pod wrażeniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Resort zdrowia zabrał głos. Powiedzieli prawdę o wakacjach 2020
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News