Michał Dworczyk ujawnił powstanie nowego resortu
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 30 Października 2019

Szef kancelarii premiera ujawnia. Powstanie nowe ministerstwo

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, ujawnił, że w nowym rządzie PiS powstanie nowe ministerstwo. Wiadomo już, czym się będzie zajmowało, o czym polityk opowiedział na antenie radiowej Jedynki.

Michał Dworczyk na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia ujawnił, że w nowej konstelacji ministerstw powstanie nowy resort. Zgodnie z informacjami Money.pl, nie wiadomo jeszcze, jak wskazany resort dokładnie będzie się nazywał, ale pewne jest, że będzie on nadzorował spółki skarbu państwa.

- Wydaje się, że takie ministerstwo, czy będzie się ono nazywało ministerstwem skarbu, czy nadzoru właścicielskiego, czy jeszcze w jakiś inny sposób, powstanie - ujawnił Michał Dworczyk.

650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturę650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturęCzytaj dalej

Michał Dworczyk wskazuje nie tylko nowe ministerstwo, ale i możliwego szefa resortu

Oprócz samej zapowiedzi i ujawnienia funkcji, jaką ministerstwo będzie sprawować, Michał Dworczyk opowiedział także o możliwym szefie nowego resortu. Zapytany o to, czy byłby nim Jacek Sasin odpowiedział, że ten jest "doskonałym kandydatem", ale to nie od niego zależy, kim obsadzony zostanie nowy resort.

- Jacek Sasin jest doskonałym kandydatem, aby objąć resort gospodarczy, czy taki np. o którym mówimy. Natomiast to, czy minister Jacek Sasin czy ktokolwiek inny zostanie szefem tego, bądź innego resortu, o tym zdecyduje pan premier, pan prezydent i kierownictwo polityczne PiS - wskazywał Michał Dworczyk.

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Skarbu zostało przez PiS zlikwidowane w pierwszej połowie kadencji rządu, jeszcze wówczas pod auspicjami Beaty Szydło. Jak wskazywano wówczas, chodziło o wyplenienie "patologii". Nie wiadomo dokładnie, czym motywowane są obecne dążenia, prowadzące do odtworzenia ministerstwa, ale wiadomo, że nie będzie to stary resort w skali 1:1.

Miliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacieMiliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Nie żyje legendarny aktor. Rodzina podała smutne wieści, miał tylko 77 lat
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News