Mandatory Credit: Photo by David Fisher/REX (10247731p) Michael Jackson lookalike 'The Specials' premiere and closing ceremony, 72nd Cannes Film Festival, France - 25 May 2019
East News, David Fisher
Autor Kamila Jeziorska - 26 Grudnia 2020

Słynna "Nibylandia" Michaela Jacksona poszła pod młotek. Posiadłość sprzedano znacznie po kosztach

Michael Jackson to bezapelacyjna ikona popkultury i jeden z największych artystów wszechczasów. Jednocześnie był właścicielem "Nibylandii", która została sprzedana jego wspólnikowi, miliarderowi Ronowi Burkle'owi. Za ile sprzedano słynną "Nibylandię"?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Za ile została sprzedana "Nibylandia" Michaela Jacksona
  • Co kryło się na słynnym ranczu wokalisty
  • Czemu sprzedano dom Michaela Jacksona taniej

Michael Jackson i jego "Nibylandia"

Michael Jackson od 1987 r. pozostawał właścicielem Neverlandu, czyli tzw. "Nibylandii", gdzie mieszkał w czasach swojej największej świetlności. Z czasem na ranczu wybudowano wesołe miasteczko oraz ZOO.

Michael Jackson w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że "Nibylandia" to miał być raj dla dzieci i faktycznie, wokalista bardzo często gościł w swej posiadłości swoich znajomych wraz z rodzinami. Finalnie, "Nibylandia" stała się ogromnym placem zabaw.

Posiadłość należąca kiedyś do Michaela Jacksona położona jest niedaleko Santa Barbara i ma powierzchnię 2700 akrów (1100 hektarów). Problemy z jacksonowską farmą trwały kilkanaście lat.

W 2008 r. wyszło na jaw, że Michael Jackson jest zadłużony i nie spłaca zobowiązań zaciągniętych na rzecz "Nibylandii". Przypomnijmy, że Michael Jackson kupił posiadłość za 19,5 mln dolarów. Za ile finalnie została sprzedana?

Wielka zmiana w karaniu za niestosowanie się do obostrzeń. Zasady już wprowadzone w życieWielka zmiana w karaniu za niestosowanie się do obostrzeń. Zasady już wprowadzone w życieCzytaj dalej

Posiadłość Michaela Jacksona sprzedana

"Nibylandia" Michaela Jacksona została sprzedana za 22 mln dolarów - podaje The Wall Street Journal i powołuje się na dostęp do publicznych źródeł oraz informacje trzech osób powiązanych ze sprawą.

Ranczo Michaela Jacksona została sprzedana miliarderowi i jego współpracownikowi, Ronowi Burkle'owi. Jest on także współzałożycielem firmy inwestycyjnej Yucaipa Companies.

Po raz pierwszy "Nibylandię" wystawiono na sprzedaż w 2015 r. wyceniając ją na 100 mln dolarów. Wraz upływem czasu posiadłość była cały czas przeceniana, a w zeszłym roku wyceniono ją na 31 mln dolarów.

Michael Jackson zmarł w czerwcu 2009 r. Przez wielu nazywany był "Królem Popu" za sprawą swoich osiągnięć muzycznych oraz wkładu w kulturę masową w ciągu czterech dekad kariery. Jest najbardziej nagradzanym artystą w historii muzyki POP. BBC dodaje, że "Nibylandia" była przedmiotem dochodzenia śledczego, jakoby Michael Jackson wykorzystywał seksualnie na jej terenie dzieci.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Nowy podatek kolejnym ciosem w Polaków. Zapłacimy nawet kilkaset złotych więcej
  2. Godzina policyjna nie dla wszystkich. Część Polaków uniknie karania nawet złapana
  3. Zwolnienia grupowe na potęgę, dane z urzędów niemal wyciskają łzy. Pod niejednym ugną się nogi
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News