Mandaty 2019 r.
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 15 Czerwca 2020

W 2019 roku 66% mandatów z fotoradarów. W jednym miejscu Polacy dobili do 24 700 kar

W zeszłym roku w Polsce wystawiono o 66 proc. więcej mandatów niż w 2018 r. Prawdziwym liderem okazał się Śląsk, gdzie jeden z fotoradarów zarejestrował 24 700 przypadków wykroczeń.

Mandatów za nieprzepisową jazdę coraz więcej

W 2019 r. wystawiono 717 tys. mandatów za naruszanie przepisów ruchu drogowego, które zarejestrowały fotoradary. W 2018 r. kar było zaledwie 432 tys. Portal moto.rp.pl zwraca jednak uwagę, że wzrost liczby mandatów o 66 proc. na przestrzeni zaledwie roku nie oddaje rzeczywistej skali problemu, ponieważ łącznie odnotowano ok. 1,6 mln wykroczeń – ponad dwa razy więcej niż nałożonych mandatów.

Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientówJuż dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientówCzytaj dalej

„Nie zawsze można ukarać nieprzepisowo jeżdżących kierowców” – czytamy w raporcie przygotowanym przez ramkomat.pl. Wśród najczęstszych przyczyn są nieczytelne zdjęcia lub brak kompletnych danych na temat kierowcy w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Czasami zdarza się, że fotoradary rejestrują przejazd pojazdów uprzywilejowanych, za który mandat się nie należy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Fotoradary na tropie piratów drogowych

W 2019 r. na polskich drogach znalazło się 435 fotoradarów. Najwięcej mandatów wystawiono na podstawie danych zarejestrowanych przez fotoradary z województwa śląskiego. Prawdziwym rekordzistą był ten ustawiony w Koziegłowach, który odnotował 27 500 przypadków. Drugie miejsce to Siewierz – 22 200 przypadków. Na trzecim miejscu uplasowały się Gliwice – 21 300.

Szukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodówSzukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodówCzytaj dalej

Natomiast odcinkowe pomiary prędkości były największą bolączką w Lublinie, gdzie zarejestrowano 24 100 przypadków wykroczeń. Jeżeli chodzi o przejazdy na czerwonym świetle to liderem pozostaje Jabłonna w Mazowszu (5 700 przypadków). W Mrokowie odnotowano 5 100 tego typu wykroczeń, a w Pile – 3000.

Skala wykroczeń na polskich drogach jest ogromna, dlatego już niedługo sieć fotoradarów ma ulec rozszerzeniu. A wraz z tym, wzrośnie zapewne liczba mandatów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Ochrona lidera PiS jest coraz droższa. Dziennie wydają na nią tyle, ile wielu Polaków nie zarabia w miesiącOchrona lidera PiS jest coraz droższa. Dziennie wydają na nią tyle, ile wielu Polaków nie zarabia w miesiącCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News