Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Majątek Michała Kołodziejczaka. 20 hektarów ziemi, lexus, a to nie wszystko
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 17.08.2023 21:25

Majątek Michała Kołodziejczaka. 20 hektarów ziemi, lexus, a to nie wszystko

Michał Kołodziejczak
East News

Najnowszym koalicjantem Koalicji Obywatelskiej została AgroUnia. W ramach umowy, pierwsze miejsce na liście w Koninie otrzymał jej szef, Michał Kołodziejczak. Jego majątek jest imponujący - i bynajmniej nie chodzi tu jedynie o traktory czy inny sprzęt rolniczy.

Nowy koalicjant Koalicji Obywatelskiej

Dołączenie AgroUnii do Koalicji Obywatelskiej ogłosił w ostatnich dniach Donald Tusk. Szef AgroUnii, Michał Kołodziejczak, ma wystartować z pierwszego miejsca na liście KO w Koninie.

Kim jest Michał Kołodziejczak? Jak podaje portal Interia.pl, obserwatorzy polityczni nazywają go “młodym Andrzejem Lepperem” - AgroUnia chce bowiem bronić praw rolników, a sam jej szef jest rolnikiem.

Majątek Kołodziejczaka

Pomimo bycia politykiem, Kołodziejczak nie musi składać oświadczenia majątkowego, ponieważ nie jest posłem lub senatorem w parlamencie. Stąd też jedynym źródłem informacji o jego majątku są wywiady, jakich udziela szef AgroUnii.

Z ustaleń portalu Interia.pl wynika, że Michał Kołodziejczak obecnie posiada 20 ha ziemi w woj. łódzkim. Wartość tych gruntów wynosi ponad milion złotych. A to dopiero początek - szef AgroUnii posiada w swoim garażu również samochód Lexus ES300H z rocznika 2022 (ceny takich pojazdów używanych zaczynają się od 200 tys. zł), skuter vespę oraz specjalistyczny traktor.

Ziemie, auto, ale dom skromny

Jak wynika z rozmowy Kołodziejczaka z portalem money.pl cytowanej przez Interię, szef AgroUnii mieszka w skromnym domu wielorodzinnym na wsi. Jednocześnie ma mieć “spore oszczędności wystarczające na dobrą kampanię”.

Z drugiej jednak strony, szef AgroUnii mierzy się z pewnymi problemami. Interia.pl podaje, że jego prawo jazdy zostało zatrzymane przez policję do końca września, zaś w swojej działalności musi korzystać z kredytów, ponieważ według jego słów dla Onetu z 2021 roku “inaczej się nie da”.