Majątek do zgarnięcia w TK
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC3.0
Autor Kasper Starużyk - 9 Lipca 2020

Znamy majątki sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Niektóre oświadczenia mogą zaskoczyć

Majątki sędziów Trybunału Konstytucyjnego zostały ujawnione. Jak zarabiają sędziowie i ile oszczędności udało im się zgromadzić? Przyglądamy się zeznaniom, które muszą składać państwowi urzędnicy.

Oświadczenia majątkowe sędziów Trybunału Konstytucyjnego za rok 2019 zostały opublikowane. Niektóre mogą wprawić w osłupienie. Ile zarabia się w TK, a także jakie oszczędności udało się odłożyć czuwającym nad zgodnością ustaw z Konstytucją sędziom? Niektórzy z nich budowali luksusowe wille z basenami, inni kolekcjonowali samochody, a jeszcze inni rozkochiwali się w kolejnych książkach, zbierając kolekcję woluminów.

Majątek w TK

Sędziowie nie biedują. Prezes TK, Julia Przyłębska zgromadziła 60 tysięcy złotych oraz 15 tysięcy euro oszczędności. Deklarowany przez nią majątek to 300 tysięcy złotych oraz 30 tysięcy euro. Prezes TK zaciągnęła zobowiązania finansowe w postaci trzech kredytów o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Przyłębska ma dom z basenem. Willa liczy sobie 160 metrów kwadratowych, a wartość basenu szacowana jest na 50 tysięcy złotych.

Lidl nie przestaje zaskakiwać. Produkty dosłownie za pół darmo, a kurki 3 razy taniej niż na bazarzeLidl nie przestaje zaskakiwać. Produkty dosłownie za pół darmo, a kurki 3 razy taniej niż na bazarzeCzytaj dalej

Stanisław Piotrowicz, który jeszcze kilka miesięcy temu był posłem Prawa i Sprawiedliwości podczas swojej dość krótkiej kariery w TK zgromadził 34,8 tysiąca złotych, podaje Wirtualna Polska. Łączny majątek byłego prokuratora to 54,5 tysiąca złotych, oszczędności, mieszkanie liczące sobie 64 metry kwadratowe oraz wyceniany na 360 tysięcy złotych dom. Stanisław Piotrowicz posiada do swojej dyspozycji także trzy samochody.

Majętne domostwa

Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego, Mariusz Muszyński ma poczucie dobrego smaku i estetyki. W swoim oświadczeniu podał, że sypia w urządzonej w stylu Ludwika Filipa alkowie. Wiceprezes urządził swoje mieszkanie wartą 12 tysięcy złotych szafą, utrzymaną w stylu boulle oraz drugą - barokową. Muszyński mieszka w 300-metrowym domu z działką o powierzchni 877 metrów kwadratowych. Wartość nieruchomości to 1,5 miliona złotych. W wartym 25 tysięcy złotych garażu stoi Nissan Navarra. Oszczędności sędziego to 175 tysięcy złotych i 1200 euro.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"

Dodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osóbDodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osóbCzytaj dalej

Justyn Piskorski to bibliofil z prawdziwej pasji. Jego biblioteka liczy sobie ponad 12,5 tysiąca książek. Justyn Piskorski ma dwa samochody - Toyotę Avensis oraz Toyotę Odyssey. Jest właścicielem trzech mieszkań. Na koncie zgromadził 91 tysięcy złotych.

Michał Warciński ma 150 tysięcy złotych oszczędności. Ponadto mieszka w liczącym 250 metrów kwadratowych domu. Do jego dyspozycji jest również 130-metrowe mieszkanie. Sędzia jeździ dwoma samochodami - Hondą Accord i Toyotą Yaris. Posiada także zegarek Baume Mercier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 20-letni lekarz. Jego serce nie wytrzymało
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Deser w płynie nowym obliczem piwa. Ale nie każdy browar chce go warzyćDeser w płynie nowym obliczem piwa. Ale nie każdy browar chce go warzyćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News