BiznesINFO.pl
Lidl podniesie pensje pracownikom

BiznesInfo

Lidl podnosi pensje swoim pracownikom. To jednak jeszcze nie wszystko

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Znakomita wiadomość dla pracowników Lidla. Sieć informuje, że już od przyszłego miesiąca podniesie pensje. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Lidl od marca podniesie pensje pracownikom

  • Ile będzie można zarobić już na starcie

  • Na co poza wynagrodzeniami mogą liczyć pracownicy sieci

Lidl podniesie od marca pensje

Piątek przyniósł wspaniałą wiadomość dla osób pracujących w Lidlu. Sieć poinformowała w komunikacie prasowym, że w myśl idei „Więcej na radość z życia” postanowiła nagrodzić swoich pracowników za wkład w rozwój firmy i od marca br. podnieść wynagrodzenia w strukturach sprzedaży.

Lidl Polska przypomina w komunikacie,  że oferowane przez sieć zarobki znacząco przewyższają średnie wynagrodzenia w handlu. Jak niedawno informowaliśmy, pracownicy już na starcie mogą liczyć na zarobki kształtujące się w przedziale 3400 – 4150 zł brutto, co oznacza, że jest to wyraźnie więcej niż wynosi obecna płaca minimalna (na początku roku wzrosła z 2600 do 2800 zł brutto). Wspominamy o płacy minimalnej nieprzypadkowo, gdyż jak podają w sieci pracownicy Auchan, otrzymują oni wynagrodzenie na poziomie zbliżonym do najniższej krajowej (sieć nie ujawnia oficjalnie danych dotyczących zarobków pracowników). 

Na jakie pensje będą mogli liczyć pracownicy Lidla od marca? Dla początkujących będzie to od 3550 zł do 4350 zł brutto. Ale już po roku pracy sieć gwarantuje wzrost płacy do poziomu –  od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, zaś po dwóch latach od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto.

Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Lidl informuje w komunikacie również, że pomimo wysokich kosztów oraz licznych wyzwań związanych z prowadzeniem działalności handlowej w dobie pandemii zarząd firmy postanowił uhonorować także wkład i zaangażowanie wszystkich pracowników firmy. Każda osoba o minimum półrocznym stażu pracy otrzyma jednorazową nagrodę roczną w wysokości od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia.

- Serdecznie dziękuję każdemu z blisko 24 000 pracowników Lidl Polska za wkład i zaangażowanie w pracę. W dobie pandemii każdego dnia wypełniamy misję dostarczania żywności oraz najpotrzebniejszych produktów na terenie całego kraju. Jestem dumny z naszego zespołu. Dzięki prostym i zrównoważonym procesom oraz pracy zespołowej oferujemy wysokiej jakości produkty, w lidlowych niskich cenach wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka oraz w trosce o ekologię i przyszłość naszej planety –  podkreśla cytowany w komunikacie Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.

Lidl szuka pracowników

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Lidl Polska informuje bowiem w komunikacie, że będzie w tym roku poszukiwać ponad 2600 pracowników - sklepów, centrów dystrybucji oraz centrali.

Poza wspomnianymi wynagrodzeniami, które wydają się atrakcyjne również dla początkujących pracowników, sieć przypomina również o ofercie pakietu benefitów pozapłacowych jak np. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatnej opiece medycznej w placówkach Medicover, ubezpieczeniu grupowym Allianz, czy karcie Multisport.

Ponadto pracownicy będą mogli liczyć na wsparcie psychologa, prawnika czy doradcy zawodowego, a świeżo upieczeni rodzice na „wyprawkę dla maluszka”.

Przypomnijmy, że Lidl, którego początki sięgają lat 30. poprzedniego wieku jest w tej chwili obecny w ok. 30 krajach europejskich. W Polsce pod koniec 2019 roku otwarto 700 placówkę w naszym kraju. Sieć zatrudnia w Polsce ok. 15 tys. osób.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Praca

Praca

Załatwianie prywatnych praw szefa. Była pracownica banku wywalczyła odszkodowanie

Czytaj więcej >
PHOTO: CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS LODZ POWIATOWY URZAD PRAWY NR 2 W LODZI. N/Z KOLEJKA W URZEDZIE PRACY WSZYSTKIE ZDJECIA NA: http://agencja.se.com.pl 19/01/2009 .

Praca

Wiceminister MRiPS: potrzebna pilna zmiana ustawy o bezrobociu. Rząd ma nowe propozycje

Czytaj więcej >

Praca

Pracujesz zdalnie, pracodawca cię skontroluje i zapłaci więcej. Nowe prawo podpisane

Czytaj więcej >

Praca

Raport dotyczący reskillingu w polskich firmach przygotowany przez Future Collars odbył się dzisiaj na GPW

Czytaj więcej >
disneyland

Praca

Pracownicy Disney World żądają podwyżek

Czytaj więcej >

Praca

Praca w komisji wyborczej. Zarobić można co najmniej 350 zł

Czytaj więcej >