Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Lidl podnosi pensje swoim pracownikom. To jednak jeszcze nie wszystko
Radosław Święcki
Radosław Święcki 05.02.2021 01:00

Lidl podnosi pensje swoim pracownikom. To jednak jeszcze nie wszystko

Lidl podniesie pensje pracownikom
BiznesInfo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Lidl od marca podniesie pensje pracownikom

  • Ile będzie można zarobić już na starcie

  • Na co poza wynagrodzeniami mogą liczyć pracownicy sieci

Lidl podniesie od marca pensje

Piątek przyniósł wspaniałą wiadomość dla osób pracujących w Lidlu. Sieć poinformowała w komunikacie prasowym, że w myśl idei „Więcej na radość z życia” postanowiła nagrodzić swoich pracowników za wkład w rozwój firmy i od marca br. podnieść wynagrodzenia w strukturach sprzedaży.

Lidl Polska przypomina w komunikacie,  że oferowane przez sieć zarobki znacząco przewyższają średnie wynagrodzenia w handlu. Jak niedawno informowaliśmy, pracownicy już na starcie mogą liczyć na zarobki kształtujące się w przedziale 3400 – 4150 zł brutto, co oznacza, że jest to wyraźnie więcej niż wynosi obecna płaca minimalna (na początku roku wzrosła z 2600 do 2800 zł brutto). Wspominamy o płacy minimalnej nieprzypadkowo, gdyż jak podają w sieci pracownicy Auchan, otrzymują oni wynagrodzenie na poziomie zbliżonym do najniższej krajowej (sieć nie ujawnia oficjalnie danych dotyczących zarobków pracowników). 

Na jakie pensje będą mogli liczyć pracownicy Lidla od marca? Dla początkujących będzie to od 3550 zł do 4350 zł brutto. Ale już po roku pracy sieć gwarantuje wzrost płacy do poziomu –  od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, zaś po dwóch latach od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto.

Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Lidl informuje w komunikacie również, że pomimo wysokich kosztów oraz licznych wyzwań związanych z prowadzeniem działalności handlowej w dobie pandemii zarząd firmy postanowił uhonorować także wkład i zaangażowanie wszystkich pracowników firmy. Każda osoba o minimum półrocznym stażu pracy otrzyma jednorazową nagrodę roczną w wysokości od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia.

- Serdecznie dziękuję każdemu z blisko 24 000 pracowników Lidl Polska za wkład i zaangażowanie w pracę. W dobie pandemii każdego dnia wypełniamy misję dostarczania żywności oraz najpotrzebniejszych produktów na terenie całego kraju. Jestem dumny z naszego zespołu. Dzięki prostym i zrównoważonym procesom oraz pracy zespołowej oferujemy wysokiej jakości produkty, w lidlowych niskich cenach wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka oraz w trosce o ekologię i przyszłość naszej planety –  podkreśla cytowany w komunikacie Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska.

Lidl szuka pracowników

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Lidl Polska informuje bowiem w komunikacie, że będzie w tym roku poszukiwać ponad 2600 pracowników - sklepów, centrów dystrybucji oraz centrali.

Poza wspomnianymi wynagrodzeniami, które wydają się atrakcyjne również dla początkujących pracowników, sieć przypomina również o ofercie pakietu benefitów pozapłacowych jak np. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatnej opiece medycznej w placówkach Medicover, ubezpieczeniu grupowym Allianz, czy karcie Multisport.

Ponadto pracownicy będą mogli liczyć na wsparcie psychologa, prawnika czy doradcy zawodowego, a świeżo upieczeni rodzice na „wyprawkę dla maluszka”.

Przypomnijmy, że Lidl, którego początki sięgają lat 30. poprzedniego wieku jest w tej chwili obecny w ok. 30 krajach europejskich. W Polsce pod koniec 2019 roku otwarto 700 placówkę w naszym kraju. Sieć zatrudnia w Polsce ok. 15 tys. osób.

Tagi: Lidl