Ile zarabia kasjerka w Auchan?
wikimedia/BKP
Autor Radosław Święcki - 25 Stycznia 2021

Ile zarabia kasjerka w Auchan? Nie ma czego zazdrościć

W maju minie 25 lat od otwarcia w Polsce pierwszego hipermarketu Auchan. Obecnie placówki sieci mieszczą się w 50 lokacjach w naszym kraju. Ile zarabia kasjerka w Auchan? Mniej niż w Lidlu czy Biedronce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jakie zarobki można liczyć w Auchan
  • Jak owe zarobki wyglądają na tle wynagrodzeń np. w Lidlu
  • Jakie benefity oferuje Auchan

Jakie zarobki w Auchan?

- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę już od pierwszego dnia zatrudnienia; wynagrodzenie zawsze na czas oraz premię indywidualną; możliwość rozwijania swoich pasji zawodowych; benefity w trosce o Twoje zdrowie i samopoczucie – tak Auchan zachęca potencjalnych pracowników do aplikowania na stanowisko kasjera bądź kasjerki w jednym z dużych polskich miast.

Czego brakuje w ogłoszeniu? Dobrze państwo widzą, ani słowa o zarobkach, podczas gdy np. Lidl w dziale „Kariera” precyzyjnie informuje o tym na jakie wynagrodzenie można liczyć na poszczególnych etapach pracy.

W sieci również próżno szukać informacji o tym, ile można zarobić w Auchan. Pozostaje opierać się na tym co napisali na forach internetowych pracownicy sieci.

- Zarobki u nas marne, na początek 2650 brutto. Najmniej płaci Auchan ze wszystkich sklepów, lepiej płaci Lidl i Biedronka – napisał niedawno pracownik Auchan na portalu gowork.pl, gdzie można dzielić się opiniami na temat swojego pracodawcy.

Inny z internautów nie zdradza konkretnych kwot, ale potwierdza, że nie są one zbyt wysokie. Chwali za to atmosferę panująca w placówce w której pracuje.

- Pracuje 8 lat w Auchan, zarobki faktycznie nie za dobre. Myślę, że nie doceniają pracowników że stażem. Muszę jednak odnieść się co do traktowania pracownika, to ok. Zakład polecam, bo atmosfera super (...) Bolączka nasza to pensje – pisze pracownik sieci.

Jeśli wierzyć pierwszemu z pracowników, to początkujący pracownicy Auchan otrzymują wynagrodzenia na poziomie płacy minimalnej (wraz z początkiem tego roku wzrosła z 2600 do 2800 zł brutto) w Polsce. Dla porównania, w Lidlu pracownicy już na starcie mogą liczyć na zarobki kształtujące się w przedziale 3400 – 4150 zł brutto, a zatem wyraźnie więcej niż wynosi wynagrodzenie minimalne w naszym kraju.

25 lat w Polsce

Auchan informuje za to we wspomnianym ogłoszeniu o pracę o benefitach na jakie mogą liczyć pracownicy. Są to m.in. pakiet opieki medycznej, dofinansowanie do posiłku, czy dofinansowanie wypoczynku.

Pierwszy sklep Auchan został założony w 1961 r. przez Gérarda Mullieza w Roubaix (północna Francja) w dzielnicy Hauts Champs, od której zyskał swoją nazwę. W maju tego roku minie 25 lat od otwarcia w Polsce pierwszego hipermarketu Auchan, mieścił się on w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie w naszym kraju Auchan występuje w 50 lokacjach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News