Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ile zarabia kasjerka w Lidlu? Możesz się nieźle zdziwić
Radosław Święcki
Radosław Święcki 10.01.2021 01:00

Ile zarabia kasjerka w Lidlu? Możesz się nieźle zdziwić

Wiemy ile zarabia kasjerka w Lidlu
BiznesInfo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarabia kasjerka w Lidlu,

  • Na jakie zarobki może liczyć pracownik magazynu,

  • Jaki nowy benefit sieć wprowadziła w ostatnim czasie.

Ile zarabia kasjerka w Lidlu?

Coraz rzadziej, ale niestety wciąż spotykane drwiny z pracy na kasie w Lidlu czy Biedronce być może by ustały, gdyby osoby, które kpią z takiego zatrudnienia wiedziały z jakimi zarobkami wiąże się to zajęcie. Postanowiliśmy przyjrzeć się zarobkom w pierwszym z tych dyskontów.

- Prowadzimy transparentną politykę wynagradzania i otwarcie ją komunikujemy. Kładziemy nacisk na to, aby każdy pracownik wiedział, jak będą się kształtowały jego zarobki wraz ze stażem pracy i osiągnięciami. Dzięki takiemu podejściu potencjalni i obecni pracownicy mogą zaplanować swoją przyszłość, porównując ofertę rynkową z konkurencyjnym wynagrodzeniem oferowanym przez Lidl Polska – czytamy na stronie Lidla.

Ile konkretnie zarabiają pracownicy Lidla? Jak czytamy w informacji zamieszczonej na stronie dyskontu, pracownicy sklepów już na starcie mogą liczyć na zarobki kształtujące się w przedziale 3400 – 4150 zł brutto. Tym samym już na samym początku pracownicy mogą liczyć na zarobki znacznie przewyższające płacę minimalną, która jak już informowaliśmy wynosi w tym roku 2800 zł brutto (w zeszłym roku było to 2600 zł brutto).

Ile zarabia kasjerka w Lidlu po roku pracy?

- Już po roku pracy gwarantujemy wzrost płacy od 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto – informuje Lidl, zaznaczając, że poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Sieć podkreśla również, że stawki brutto obejmują wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią za obecność oraz dodatkami za pranie i używanie odzieży roboczej.

Na nieco wyższe wynagrodzenie mogą liczyć początkujący pracownicy magazynu, którzy zajmują się komisjonowaniem towaru. Kształtują się one w przedziale od 3600 do 4300 zł brutto, a już po pierwszym roku pracy płaca wzrasta do poziomu od 3900 do 4500 zł brutto. Jak podaje Lidl, po upływie dwóch lat zarobki wynoszą od 4 100 zł brutto do 4 900 zł brutto.

W tym wypadku również stawki brutto obejmują wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią za obecność oraz dodatkami za pranie i używanie odzieży roboczej.

Nie tylko gotówka. Lidl wie jak dbać o pracowników

Lidl oferuje swoim pracownikom również tzw. benefity pozapłacowe jak m.in. bezpłatną prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, ubezpieczenie na życie, czy bony świąteczne, a dla świeżo upieczonych rodziców wyprawkę dla noworodka.

W minionym roku do tej listy doszedł nowy benefit.

- W tym szczególnym roku, nasi pracownicy mierzyli się z wieloma nowymi wyzwaniami. Chcąc ich wspierać nie tylko w codziennej pracy, ale także w życiu prywatnym, wprowadziliśmy Program Wsparcia Pracowników. Ten nowy benefit daje pracownikom możliwość bezpłatnej konsultacji problemów prawnych, finansowych czy osobistych z odpowiednimi specjalistami – informował Lidl, podkreślając, że każdy pracownik może zgłosić potrzebę pomocy lub wsparcia poprzez całodobową, dedykowaną infolinię lub czat, a następnie skorzystać z porad niezależnych prawników, psychologów czy doradców finansowych.

Tagi: Lidl