Liczba ofiar w USA wzrasta w drastycznym tempie
Unsplash/Martin Sanchez
Autor Maria Glinka - 30 Marca 2020

Amerykański lekarz szacuje liczbę ofiar COVID-19 w USA. Prognozy nie są optymistyczne

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w USA rośnie w zatrważającym tempie. W niedzielę odnotowano już ponad 2,1 tys. zgonów. Amerykanie muszą być przygotowani na najgorsze, ponieważ eksperci twierdzą, że szczyt pandemii w USA, która odbierze życie co najmniej 100-200 tys. osobom, dopiero nadchodzi.

Liczba ofiar rośnie na oczach całego świata

Liczba ofiar, które zmarły w wyniku COVID-19 na świecie przekroczyła próg 34 tys. Najwięcej zgonów odnotowano we Włoszech (prawie 11 tys.) i w Chinach (3,3 tys.). Trzecie miejsce w tym niechlubnym rankingu przypada USA, które w ciągu zaledwie trzech dni odnotowały podwojoną liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19.

„Nawet 2,2 mln Amerykanów zginęłoby, gdybyśmy nie podjęli działań” – oznajmił prezydent Donald Trump. W trakcie konferencji prasowej w Białym Domu polityk podkreślił, że jeżeli liczba zgonów zatrzyma się na 100-200 tys. to będzie znaczyło, że „wykonano dobrą robotę”.

Przygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoPrzygotuj się, że patrol policji może zatrzymać także ciebie. Do kontrolowania ma dołączyć nawet wojskoCzytaj dalej

Eksperci nie mają dobrych wieści dla Amerykanów

Dr Anthony Fauci, czołowy immunolog w kraju i ekspert na skalę światową, przewiduje, że łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w USA wyniesie 2 miliony. Lekarz jest przekonany, że liczba zgonów będzie oscylowała w okolicach 100-200 tys.

Eksperci i władze lokalne ostrzegają, że szczyt epidemii dopiero nadchodzi. Zdaniem prezydenta najbardziej intensywny czas zachorowań i zgonów w USA przypadnie na Wielkanoc.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że USA, zamieszkiwane przez ok. 330 mln obywateli, staną się kolejnym epicentrum pandemii – podaje bankier.pl.

Lidl wprowadza ważną zmianę, chodzi o kolejkę w sklepie. Będą specjalne kasy, ale nie dla wszystkichLidl wprowadza ważną zmianę, chodzi o kolejkę w sklepie. Będą specjalne kasy, ale nie dla wszystkichCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Wszystkie stany zakażone

Zdaniem dr Debory Birx, która przewodniczy grupie zadaniowej powołanej przez Biały Dom w związku z pandemią, nawet najmniej liczne regiony USA muszą być przygotowane na intensywne nadejście koronawirusa.

„Żaden stan, żadna aglomeracja” nie uchronią się przed pandemią – twierdzi Birx.

Na ten moment najwięcej zgonów odnotowano w stanie Nowy Jork (ponad 1 tys.). Sytuacja w mieście jest dramatyczna – szpitale, w których brakuje środków ochronnych, są przeciążone. Władze ostrzegają, że niedługo zacznie brakować łóżek i respiratorów dla pacjentów.

Duże ogniska chorobowe znajdują się także w innych regionach USA. Liczba ofiar śmiertelnych w Waszyngtonie wynosi 197, w New Jersey – 161, w Luizjanie – 152, w Michigan – 132, a w Kalifornii – 129.

Tym samym, SARS-CoV-2 przyczynił się do śmierci ludzi w 48 stanach. Oznacza to, że ofiar śmiertelnych nie zarejestrowano jedynie w Wyoming i na Hawajach – informuje rmf24.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News