Lek na koronawirusa powstaje także w Polsce. Notowania polskiej spółki na giełdzie rosną.
Pixabay/jarmoluk
Autor Wiktoria Pękalak - 22 Września 2020

Fantastyczne informacje od Biomedu. Polacy coraz bliżej stworzenia leku na koronawirusa

Polska spółka jest o krok bliżej wynalezienia leku na koronawirusa. Biomed-Lublin zakończył proces wytwarzania substancji czynnej z osocza. Prace w zdecydowanym stopniu przyczyniły się do wzrostu notowań akcji spółki.

Lek na koronawirusa od polskiej firmy

Prace nad opracowaniem leku na koronawirusa trwają. To bardzo dobra informacja, zwłaszcza że Biomed-Lublin jest polską spółką. Jeszcze w połowie sierpnia firma informowała, że pod koniec października lek będzie gotowy, by poddać go badaniom klinicznym.

- Zakończył się proces wytwarzania substancji czynnej Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, tj. osób po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2, zaś na 23 września 2020 r. zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek – informowała spółka w komunikacie.

Otworzysz drzwi listonoszowi i się zdziwisz. Poczta wyposaży ich w nowoczesny sprzęt, ale to nie wszystkoOtworzysz drzwi listonoszowi i się zdziwisz. Poczta wyposaży ich w nowoczesny sprzęt, ale to nie wszystkoCzytaj dalej

Już jutro ma odbyć się proces sterylnego rozlewu leku do ampułek. Biomed informował wcześniej, że celem spółki jest wyprodukowanie ok. 3 tys. ampułek leku.

W dalszym ciągu immunoglobulina anty SARS-CoV-2 ma zostać poddana badaniom jakościowym, w tym badaniu stabilności i zostanie przekazana do badań klinicznych w ośrodkach w: Białymstoku, Bytomiu, Lublinie i Warszawie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. W forsowanej ustawie znalazł się przemilczany zapis. Doprowadzi do wypłat nowego dodatku emerytalnego
2. Ponad połowa ozdrowieńców ma jedno powikłanie. Niepokojące wyniki badań
3. Dodatkowy zasiłek do kasacji. Rodzice stracą prawo do pieniędzy

Według planów, lek ma zostać zwolniony do niekomercyjnych badań w czwartym kwartale bieżącego roku.

Biomed-Lublin to polska firma farmaceutyczna, która działa od 1944 roku. Firma produkuje preparaty lecznicze, w tym: leki na receptę, wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne, które stosuje się w laboratoriach biochemicznych i medycznych.

PKO nie ma dobrych wieści dla Polaków. Nadciąga potężny kryzysPKO nie ma dobrych wieści dla Polaków. Nadciąga potężny kryzysCzytaj dalej

Odkąd firma rozpoczęła prace nad lekiem na koronawirusa, jej notowania giełdowe gwałtownie wzrosły. Jeszcze na początku bieżącego roku jedna akcja firmy kosztowała zaledwie 1 zł, jednak na przełomie lipca i sierpnia jej notowania gwałtownie wzrosły - nawet do 30 zł.

W poniedziałek akcje potaniały o 6,12 proc., jednak fakt, że lek przeszedł kolejny etap badań zdecydowanie zadowolił inwestorów, podaje portal money.pl.

Już za 2 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani ruszJuż za 2 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani ruszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Salmonella w jajkach, pod żadnym pozorem ich nie jedz. GIS właśnie opublikował, których
  2. Albo się spiesz, albo sobie odpuść. Jeden typ mieszkań drożeje w zastraszającym tempie
  3. Przez 14 lat nie płacił abonamentu RTV, więc zajęli mu konto. Jednak znalazł sposób na uniknięcie kary
  4. W ramach eksperymentu ukryli poufne dane na dnie morza. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania
  5. Wideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliwe
Przez 14 lat nie płacił abonamentu RTV, więc zajęli mu konto. Jednak znalazł sposób na uniknięcie karyPrzez 14 lat nie płacił abonamentu RTV, więc zajęli mu konto. Jednak znalazł sposób na uniknięcie karyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News